Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ks. Chojnicki: Bardziej przeżywamy teraz komunie i śluby [WIDEO]

Facebook Twitter

Mam wrażenie, że pierwsze komunie i śluby, jakie odbywają się w czasie pandemii, ludzie bardziej przeżywają- przyznał w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, ksiądz Adrian Chojnicki z parafii w Rybniku-Chwałowicach, katecheta z IV LO.

Fot. pixabay.com

W minioną niedzielę (25.05.) odbyły się tam pierwsze komunie. Przystąpiło do niej sześcioro dzieci:

Powiem szczerze, że wygląda pięknie. Wygląda inaczej no bo wiadomo, że nie ma takiej masy ludzi w kościele, ale mam wrażenie, że jest to sprzyjające pod względem takiego osobistego przeżycia dla dzieci, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca, jak i dla rodziców jak i dla najbliższej rodziny i myślę, że przez to naprawdę mogliby to jakoś zdecydowanie głębiej przeżyć. Rodzice opowiadali, że było to dla nich piękne przeżycie. Bardzo też takie po prostu wzruszające i myślę, że te okoliczności które są, temu też sprzyjają.

Radio 90: Sprzyjają okoliczności? Naprawdę?

Chodzi mi o to, żeby to głębiej przeżyć, bo nie ukrywajmy, że komunia święta łączy się z tym, że jest bardzo wiele przygotowań, bardzo wiele rzeczy jest na głowie, a teraz tak właściwie mogą skupić się na istocie.

Podobnie zdaniem księdza Chojnickiego wyglądają dziś śluby. Bo choć większość narzeczonych przesunęła je na inne terminy, to ci, którzy je teraz zawierają, mówią o niezwykłym doświadczeniu:

Niedawno błogosławiłem też związek małżeński i to był ślub, gdzie nie było wesela i tak właściwie młodzi mieli się skupić tylko na tym, co jest w kościele i naprawdę przepięknie to przeżyli. Zamówili sobie jeszcze taką skrzypaczkę, która jeszcze bardziej podkreśliła piękno liturgii, a później wesele. Tak naprawdę zaprosili swoich rodziców tylko do siebie, tam wiem, że był pierwszy taniec, bo też mi posłali nagranie- przepięknie to zrobili. Tam zrobili jakieś takie fajne zabawy i powiedzieli, że niesamowite to było dla nich przeżycie, że nie żałują tego, dlatego, że tak właściwie mogli się naprawdę skupić na przeżyciu też tej uroczystości.

Czy osobom wierzącym jest łatwiej znosić pandemię, jak mają radzić sobie ci, którzy nie wierzą w Boga, czym dla nas może być kwarantanna? Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z księdzem Adrianem Chojnickim z parafii w Rybniku-Chwałowicach, który rapując, dołączył także do #hot16challenge2:

No i challenge księdza:

Zobacz #hot16challenge2 Radia 90:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021