Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ks. Chojnicki: „W dzisiejszych czasach, Pan Jezus używałby mediów społecznościowych”

Facebook Twitter

"Ludzie potrzebują autentyczności. Miejsce Kościoła jest na Tik Toku" - mówi ksiądz Adrian Chojnicki poranny gość Radia 90.

ksiądz Adrian Chojnicki

Wikariusz z Rybnika Chwałowic podbija sieć niekonwencjonalnymi filmami z lekcji religii, jakie prowadzi z młodzieżą z IV Liceum Ogólnokształcącego.

ks. Adrian Chojnicki: Każdy z młodych dzisiaj siedzi na Tik Tok-u, więc właściwie weszliśmy w ich świat. Zaczęła się ta przygoda. Pojawiły się tam już nawet milionowe Tik Toki.

Radio 90: Idzie ksiądz tam, gdzie są młodzi ludzie.

ks. Adrian Chojnicki: Tak, właściwie chcę powiedzieć, że to wynika naprawdę naturalnie, bo kanał na YouTube wyniknął z pandemii i z tego, że głosiłem kazania pasyjne. Najbardziej kocham właśnie, że to, co dzieje się w życiu przychodzi tak bardzo naturalnie, że to nie jest sztuczne, tylko jest to prawdziwe i autentyczne, i przez to wierzę, że ma taką swoją później dobrą oglądalność. Ludzie potrzebują dzisiaj autentyczności.

Gdyby Jezus żył w naszych czasach, miałby swoje konta w mediach społecznościowych

– podkreśla poranny gość Radia 90.

Radio 90; Depcze ksiądz po nowych ścieżkach.

ks. Adrian Chojnicki: Wydaje mi się, że Kościół, to, czego chce Jezus, to właśnie Jezus, on wydeptywał cały czas nowe ścieżki. Dla mnie to jest pasjonujące, żeby nie trzymać się jakiś takich schematów, sztywności, tylko żeby iść w nowe. Każdy z nas może być twórcą. Dlaczego my jako Kościół mamy nie być choćby na Tik Toku, w pozostałych mediach. Myślę, że jest to nasze miejsce. Jezus, gdyby dzisiaj tutaj był między nami obecny tak fizycznie, to myślę, że miałby konta na Instagramie, YouTube i na Tik Toku, bo On jest tam, gdzie są ludzie.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z księdzem Adrianem Chojnickim do zobaczenia TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj