Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera o zamkniętej czeskiej granicy dla mieszkańców woj. śląskiego

Facebook Twitter

Zamykając granicę dla mieszkańców województwa śląskiego, Czesi podsumowali działania rządu w walce z koronawirusem - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Przypomnijmy, od poniedziałku (15.06.) mamy otwarte granice. Przez czeską granicę mogą przejeżdżać Polacy pod warunkiem, że nie są mieszkańcami województwa śląskiego.

Czesi podsumowali w pewnym sensie zarządzanie kryzysu na terenie woj. śląskiego, bo tak naprawdę wskazali, że po ciuchu jesteśmy w pewnym modelu szwedzkim. Czeski rząd podsumował, pokazując mapę Europy, skuteczność walki z koronawirusem na terenie Rzeczpospolitej. Śląsk staje się wyspą, obiecywano, że nie będziemy w żaden sposób traktowani inaczej, ale okazało się, że Czesi widzą to inaczej. Być może widzą to w sposób słuszny, a być może po prostu ocenili sposób zarządzania kryzysem na terenie województwa śląskiego.

Zdaniem prezydenta Rybnika Piotra Kuczery sytuacja obnażyła jakość pracy marszałka województwa śląskiego i wojewody:

Przyznam się, że mam takie wrażenie, że oni sami są zaskakiwani posunięciami polskiego rządu. Ja myślę, że ta interwencja wicepremiera Sasina i jego wypowiedź na temat zamknięcia kopalń, w pewnym sensie chyba zaskoczyła samego pana marszałka i pana wojewodę.

Radio 90: Pana zdaniem politycy województwa przespali ten moment?

Ja myślę, ze zostali sami zaskoczeni przez działania rządowe.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022