Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera: Od maja chcę zwolnień z opłat w żłobkach

Facebook Twitter

Od maja chcę zwolnić rodziców z opłat za żłobki - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Sprawa zostanie przekazana pod rozwagę radnym, którzy w najbliższy czwartek (23.04.) mają podjąć decyzję w tej sprawie:

Będzie uchwała, która dąży do zwolnienia rodziców z tychże opłat. Oczywiście kwestia prawdopodobnie nadzoru prawnego pana wojewody mam nadzieję, że będzie tutaj szybko i sprawnie, i będziemy mogli od maja mówić o tym, że to nie jest już problemem.
Radio 90: Ale prawo nie działa wstecz, jak w tym wypadku będzie to wyglądać? Rodzice nie będą płacić od maja?
Tak, ale będziemy się starali zrekompensować w taki sposób te opłaty, aby one były niejako przeciągane na kolejne miesiące. Jeśli dziecko w tym okresie nie chodziło do żłobka, bo nie chodziło. Myślę, że tutaj zdrowy rozsądek plus dobra uchwała rady miasta nam pomoże.

Na taki krok nie zdecydowały się władze Cieszyna. Jak mówi Radio 90 burmistrz Staszkiewicz, doprowadziłoby to do zwolnień w żłobkach:

Nie jesteśmy w stanie zrezygnować z opłat stałych za żłobki, bo będziemy musieli część osób zwolnić. Jeśli się okaże, że za miesiąc wracamy z powrotem, to te osoby, które miały dzieci w żłobkach nie będą miały gdzie te dzieci posłać i też nie wrócą z powrotem do pracy. Koszty jednego dziecka w żłobku to jest ponad 1000 zł. 600 zł płaci miasto 400 zł płacą rodzice. My z tych 600 zł nie rezygnujemy i będziemy je płacić, żeby utrzymać to zatrudnienie w żłobkach, żeby ci ludzie mieli te dzieci gdzie oddać.

Cała rozmowa z porannym gościem Radia 90 poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj