Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Mamy sprzeczne interesy

Facebook Twitter

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera komentuje w Porannej Rozmowie w Radio 90 problem mieszkańców ulicy Beskidzkiej, którzy skarżą się na wzmożony ruch na wąskiej drodze przy której mieszkają. Kierowcy w godzinach szczytu, stojąc w korku na Chwałowickiej, właśnie Beskidzką skracają sobie przejazd.

O problemie pisaliśmy TUTAJ.

Posłuchaj:

Ulica Beskidzka jest drogą publiczną i ten temat przewija się przez ostatnią dekadę. Tak naprawdę mamy sprzeczne interesy. Mieszkańcy chcieliby znaku, który dopuszcza tylko i wyłącznie ruch ich pojazdów. Jest to droga publiczna, nie możemy tego uczynić. Na pewno droga nie jest przeznaczona dla dużego ruchu, ale też nie możemy zabraniać mieszkańcom, którzy chcą przejechać ten odcinek, tempem – mam nadzieję – wolnym, poruszać się tą drogą.

Zdaniem Prezydenta Kuczery problem rozwiąże oddanie do użytku budowanej Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz:

Pokazują nam badania, że tak naprawdę Pszczyna-Racibórz zbierze cały ruch mniej więcej od wjechania do miasta od strony Żor – Gotartowice, Boguszowice, po Niedobczyce z drugiej strony. Tam będą główne węzły, najszybszy wjazd do centrum miasta. Dzisiaj mieszkańcy przejeżdżając przez ulicę Beskidzką chcą dostać się w okolice węzła Świerklańskiego. (…) Będzie szybciej i łatwiej.

A samochodów cały czas przybywa, w samym Rybniku zarejestrowanych jest ich ponad 103 tysiące. Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj