Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Słowa posła Bolesława Piechy to rozpaczliwa próba obrony

Facebook Twitter

"Słowa posła Bolesława Piechy to rozpaczliwa próba obrony, bo nie ma się on czym wykazać" - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Parlamentarzysta nieudolnością nazwał tłumaczenia władz Rybnika, po braku dotacji z Polskiego Ładu.

Miasto liczyło na 100 milionów złotych na dokończenie budowy drogi Pszczyna-Racibórz, tymczasem jako jedyne miasto na prawach powiatu w województwie śląskim nie otrzymało ani grosza:

Radio 90: Jak Pan reaguje na tego typu słowa parlamentarzysty?

Piotr Kuczera: Myślę, że bardzo ostre to słowa. Ja się z nimi oczywiście nie zgadzam, myślę, że jest to rozpaczliwa próba obrony przed tym, że wszyscy wokoło się chwalą. (…)

Prezydent Kuczera mówił, że podział pieniędzy w ramach Polskiego Ładu był czysto polityczny. Dziś (2.11.) rusza II tura podziału dotacji w ramach funduszu. Prezydent Kuczera zapowiada ponowne złożenie wniosku:

Piotr Kuczera: Na pewno miasto będzie składało wniosek, tutaj zmieniono zasady. Każdy z samorządów musi złożyć wniosek od najmniejszej puli, dopiero potem może pójść dalej. (…) Padła też propozycja, aby samorządy były obecne w komisjach, które oceniają wnioski, jak na razie strona rządowa się nie ustosunkowała, ale na pewno wniosek jako miasto będziemy składać.

Miasto prawdopodobnie będzie się ubiegać ponownie o 100 mln złotych, bo jak mówił prezydent Kuczera: wkład własny miasta może maksymalnie wynosić kolejne 100 mln złotych.

Zobacz całą rozmowę z prezydentem Piotrem Kuczerą:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj