Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kwalifikacja do służby wojskowej tuż, tuż. Kto musi się spodziewać wezwania?

Facebook Twitter

Wkrótce rusza kwalifikacja do służby wojskowej w powiecie wodzisławskim. Potrwa niemal do końca marca.

Kwalifikacja do służby wojskowej

Prawie 800 mieszkańców powiatu wodzisławskiego musi stawić się przed komisją wojskową. Kwalifikacja do służby wojskowej ruszy tutaj 19 lutego i potrwa do 25 marca. Przed komisję lekarską stawić muszą się mężczyźni urodzeni w 2005 roku oraz z roczników 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Obowiązek dotyczy też osób, które w latach 2022 i 2023 zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej.

Wezwania otrzymać mogą też kobiety urodzone w latach 1997–2005, posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz te, które kończą studia na kierunkach przydatnych dla wojska. Wezwani mogą zostać też ochotnicy. Osoby, które po raz pierwszy zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą: dowód osobisty, wszelką dokumentację medyczną, a także dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie wodzisławskim będzie prowadzona od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00, w przy ul. św. Wawrzyńca 1 (dzielnica Wilchwy).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj