Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kwarantanna u franciszkanów w Rybniku

Facebook Twitter

Koronawirus w rybnickim klasztorze franciszkanów. Proboszcz parafii poinformował, że wykonany test na koronawirusa jest u niego dodatni. Cały czas jest w izolacji, ale by nie narażać innych, cała wspólnota od dziś (3.11.) rozpoczyna 10-dniową kwarantannę.

Kolejni dwaj bracia będą też poddani testom, jeśli wyniki na to wskażą, też będą poddani izolacji. Do 13 listopada kościół przy Wodzisławskiej będzie zamknięty.

Wszystkie przyjęte intencje mszalne będą odprawione, transmisja live z kościoła będzie kontynuowana. Furta klasztorna i kancelaria parafialna są zamknięte. Pilne sprawy kancelaryjne można załatwiać drogą mailową.

List proboszcza:

Moi drodzy

Niestety zachorowałem na covid-19. Pozostaję w ścisłej izolacji od innych braci. By jednak nikogo nie narażać, od dziś (3 XI) cała nasza wspólnota rozpoczyna 10-dniową kwarantannę. Dwaj bracia czekają już na wynik testu, pozostali poddadzą się testom jeszcze dziś bądź jutro (jeśli będzie trzeba to odpłatnie). Bracia, którzy będą mieli wynik pozytywny dodatkowo będą odizolowani do reszty wspólnoty. Bracia zdrowi będą dbali o chorych i będą sprawowali msze w zamkniętym kościele, tak by można w nich uczestniczyć online.

Do 13 listopada kościół będzie zamknięty. Wszystkie przyjęte intencje mszalne będą odprawione. Bracia chorzy odprawią je w swoich pokojach, bracia zdrowi w kościele: w tygodniu o 18:30, w niedzielę o 11:00. Różaniec o 20:30 będzie odmawiany w kościele. Transmisja live z naszego kościoła będzie kontynuowana.

Do 13 listopada furta klasztorna i kancelaria parafialna nie będą czynne. Pilne sprawy kancelaryjne można załatwiać drogą mailową.

Kwarantanna może się wydłużyć.

o. Mateusz, gwardian i proboszcz

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj