Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kwiaty, które kwitną cały rok

Facebook Twitter

Poszukujecie kwiatów, które kwitną cały rok? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji:

Cyklamen
Roślina ta nazywana jest również fiołkiem alpejskim – i jak często się zdarza w świecie roślin, nazwa ta jest błędna, gdyż fiołkiem wcale nie jest. Kwiaty cyklamenów zaczynają pojawiać się późną jesienią, mają szeroką gamę kolorystyczną – od białych, łososiowych poprzez różowe, a nawet czerwone. Ich liście mają kształt serca i są ciemnozielone.

fot.pixabay/Big_Heart

By kwitł całą zimę, powinno się go nawozić co dziesięć dni. Lepiej nie stawiać go blisko kaloryferów, gdyż nie lubi ciepła. Cyklameny kwitną od późnej jesieni aż do wiosny. Następnie przechodzą w okres spoczynku. Rośliny nie należy wyrzucać, bowiem po krótkim spoczynku, wznowi kwitnienie.

Kalanchoe
To bardzo popularna roślina doniczkowa, która kwitnie zimą. Ma wiele odmian oraz kolorów. Popularnością cieszy się odmiana Calandiva, która posiada pełne kwiaty. Kalanchoe to roślina wieloletnia, niestety z wiekiem traci swój wygląd.

fot. pixabay/ Chesna

Warto wiedzieć, że kwiat ten nie potrzebuje dużo światła (mniej niż 10 godzin/dzień). Najlepiej gdy postawimy go z dala od grzejników. Uważajmy także z podlewaniem, róbmy to tylko wtedy, gdy ziemia wyraźnie przeschnie tj. 10-13 dni zimą, 5-6 dni latem. W okresie wzrostu i kwitnienia zasila się ją nawozem płynnym raz miesiącu.

Grudnik
Inaczej zwany – zygokaktus, szlumbergera czy kaktus Bożego Nawodzenia. Zaczyna kwitnąć pod koniec listopada. Najlepiej, kiedy postawimy go w pół cienistym miejscu, ponieważ nie toleruje on ostrych promieni słonecznych. Kwiat ten podczas pojawienia się pierwszych pączków, staje się wrażliwy.

fot.flowercouncil.co_.uk

Najlepiej kiedy podłoże w jego doniczce będzie lekko wilgotne. Nawozić możemy go raz w miesiącu. Nie wymaga on częstego przesadzania (raz na 3 lata). Aby grudnik zakwitł ponownie, należy mu zapewnić dwukrotny odpoczynek w ciągu roku.

Fiołek afrykański
Zwany jest również sępolią. Nadaje się do każdego wnętrza. Roślina ta ma wiele odmian, różniących się od siebie barwą oraz budową. Kwitnie cały rok.

fot. pixabay/sunflair

Najlepiej postawić go w miejsce, do którego docierają promienie słoneczne. Roślina lubi wilgotne powietrze. Aby utrzymać ją w dobrej kondycji, należy co dwa tygodnie stosować nawóz do roślin kwitnących, oraz podlewać ją, wlewając wodę do podstawki, około 2 razy w tygodniu.

Anturium
Anturium jest tropikalną, wiecznie zieloną i trwałą byliną. Kwiat posiada owalne lub sercowate liście, które należy przemywać wilgotną szmatką, oraz nabłyszczać je co 8 tygodni.

fot.pixabay/manfredrichter

Najlepiej trzymać go w miejscu o dużej ilości rozproszonego światła i z wilgotnym powietrzem. Roślina może kwitnąc nieprzerwanie cały rok. Wiosną i latem należy zraszać go codziennie, zimą wystarczy 1-2 razy w tytoniu.

Azalia
Roślina, która posiada wiele odmian, różniących się od siebie budową kwiatu oraz kolorem. Powinna stać daleko od grzejnika. Przy odpowiedniej pielęgnacji, nie będziemy musieli jej wyrzucać po przekwitnięciu.

fot.pixabay/krystianwin

Najlepiej postawić ją w najjaśniejszym miejscu w mieszkaniu. Najlepiej będzie czuła się w niskich temperaturach (10-12 stopni Celsjusza). Należy dbać o to, aby podłoże w doniczce było stale wilgotne. Kwiat wymaga stałego podlewania. Roślinę należy zasilać co 2–3 tygodnie specjalnymi nawozami dla azalii lub doniczkowych roślin kwitnących.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj