Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Łaźnia Moszczenica: Kulturalne inicjatywy mieszkańców już wybrane

Facebook Twitter

Łaźnia Moszczenica - Najciekawsze inicjatywy jastrzębian wybrane do realizacji. Wszystko w ramach programu "Dom Kultury+".

łaźnia moszczenica
fot. FB/Instytut Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica

Pięć pomysłów mieszkańców zostanie sfinansowanych w projekcie „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie”. To program Narodowego Centrum Kultury. W naborze zgłoszono 13 wniosków. Trzy z nich posiadały błędy formalne i nie były rozpatrywane. Komisja w ramach limitu dofinansowania, łącznie to 30 tysięcy złotych wybrała 5.

Ostateczny kształt projektów będzie ustalany z wnioskodawcami, to: Malowanie na murawie, Świat z kajaka, Modelarski Jastrzębski Wrzesień 1939 – tworzymy grę bitewną, Pożegnanie wakacji przy muzyce jastrzębskiej młodzieży i Hołda sztuki, czyli warsztaty teatralne zakończone pokazem artystycznym.

O wyborze decydowała komisja. Jej członkami byli nie tylko pracownicy Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźni Moszczenica, ale również przedstawiciele Rady Kultury i Młodzieżowej Rady Miasta, animator Narodowego Centrum Kultury oraz jedna z badaczek przeprowadzających diagnozę potencjału kulturalnego Jastrzębia-Zdroju.

Łaźnia Moszczenica to nowe miejsce na mapie kulturalnej Jastrzębia-Zdroju. Cieszę się, że wybrane w naborze inicjatywy mieszkańców dodadzą energii tworzącym się wokół tej instytucji relacjom społecznym. Wszystkim inicjatorom i inicjatorkom gratuluję pomysłów i życzę wytrwałości w ich realizacji.

– podkreśla Maciej Zygmunt, przedstawiciel NCK.

Inicjatywy będą realizowane od sierpnia do listopada tego roku. Poza wsparciem finansowym swoich działań, inicjatorzy otrzymają pomoc merytoryczną, organizacyjną i promocyjną. Rozliczeniem inicjatyw również zajmie się Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica.

Projekt „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie” jest dofinansowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj