Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lodowisko w Raciborzu w budowie. Tylko kto za to zapłaci?

Facebook Twitter

Powstaje nowe, zadaszone lodowisko w Raciborzu. Hala pnie się do góry, chociaż nie ma ani zgody rady, ani środków w budżecie na pokrycie kosztów inwestycji...

Lodowisko w Raciborzu już się buduje i to dość intensywnie, choć nie było i nie ma na tą inwestycję zgody Rady Miasta, a co za tym idzie: w budżecie nie ma zabezpieczonych pieniędzy, z których powinna zostać sfinansowana. Mowa o nowym, zadaszonym obiekcie. Sprawdziliśmy: prace trwają. Inwestycja jest mocno zaawansowana.

W tej chwili powstaje konstrukcja pod budowę zadaszenia tafli lodowiska. Jak nasi reporterzy usłyszeli raciborskim magistracie: prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Tak jak zapowiadano na starcie: pierwsza ślizgawka już w najbliższe ferie zimowe, czyli na przełomie stycznia i lutego.

Wokół budowy tego obiektu toczyły się burzliwe dyskusje pomiędzy władzami Raciborza, a radnymi należącymi do opozycji. Wciąż nie do końca wiadomo, skąd będą pochodzić pieniądze na pokrycie kosztów związanych z powstaniem lodowiska. W sumie to prawie 12 milionów złotych, 1/3 tej kwoty udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wciąż jednak sporo brakuje. A wynika to z faktu, że umowa na budowę została podpisana zanim radni uchwalili budżet na 2024 rok, a w wydatkach miasta na kolejne 12 miesięcy ostatecznie nie uwzględnili powstania lodowiska, zresztą tej inwestycji byli przeciwni od samego początku. W Urzędzie Miasta w Raciborzu słyszymy jednak zapewnienie, że obiekt ruszy. Będzie nim zarządzał Ośrodek Sportu i Rekreacji, na miejscu będzie wypożyczalnia sprzętu i możliwość naostrzenia łyżew.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024