Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ławki ze starych ubrań w Raciborzu. W mieście stawiają na recykling

Facebook Twitter

Ławki ze starych ubrań - to w Polsce rzadkość. Na taki innowacyjny pomysł Raciborskiego Centrum Recyklingu i teraz na terenie zakładu można usiąść na ławkach wykonanych z sprasowanych ubrań.

Ławki ze starych ubrań

To ciekawy pomysł! Ławki  ze starych ubrań pojawiły się w Raciborzu. Można na nich usiąść i na przykład podziwiać owieczki, które „pracują” na terenie Raciborskiego Centrum Recyklingu. Zwierzaki to takie naturalne kosiarki. A, że w spółce szukają innowacyjnych rozwiązań, to i pojawiły się tu wyjątkowe ławeczki. -To pomysł pewnej pani z Francji – mówi nam Jan Makowski, prezes Raciborskiego Centrum Recyklingu

Jan Makowski: Ławeczki wyglądają świetnie, mało kto wpada na to, że one są zrobione ze starych ubrań, z recyklingu, według pomysłu pewnej Francuzki, która sprasowała pod dużym ciśnieniem ubrania. Spoiwo, które jest otoczone tajemnicą, wiąże ten materiał i wykonuje coś w rodzaju materiałów stolarskich do wykonania w zasadzie małej architektury, bo i mebli grodowych i ławeczek. Wpisuje się to też w pomysły naszej spółki.

Takie ławeczki pojawiły się tez w ogrodach niektórych raciborskich przedszkoli.

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023