Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ludzie bezdomni z Cieszyna oczami dzieci

Facebook Twitter

Ludzie bezdomni oczami dzieci. To druga odsłona wystawy, jaka gościła w witrynach budynku byłej strażnicy. Jej bohaterami były osoby bezdomne z Czeskiego Cieszyna – tym razem można będzie poznać historie ludzi żyjących na ulicach.

Fot. Rafał Soliński

Zdjęcia i losy głównych bohaterów przedstawiono uczniom Szkoły Podstawowej Artystycznej im. Pavla Kalety w Czeskim Cieszynie. Dzieci, zilustrowały wszystko to, co uważały za godne uwagi, co je poruszyło najbardziej. Ich prace możemy zobaczyć w dawnej strażnicy przy Zamkowej 1.

„Autorkami wystawy są fotografka Halina Sikora oraz Alina Humel, która zebrała opowieści. Projekt ma na celu zmianę postrzegania osób bezdomnych. Spotykamy je prawie codziennie na ulicach, patrzymy na nich obojętnie, nie wiedząc, dlaczego tak naprawdę znaleźli się w takiej sytuacji. To, że mamy dach nad głową, nie czyni nas lepszymi – ci ludzie są częścią naszej społeczności, mają w niej swoje miejsce, a każdy z nas może stracić pracę, rodzinę, dom i znaleźć się w podobnym położeniu. Nie chodzi o to, by osoby bezdomne usprawiedliwiać, czy tłumaczyć, ale dostrzec w nich człowieka.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020