Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opowieści o regionie: plastycy na ulicach Rybnika [PODCAST]

Facebook Twitter

W Rybniku w ten weekend trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki FINEness. To druga edycja imprezy, na którą zaproszeni się artyści z całego świata. Dołączają do nich amatorzy, by razem malować. W Radiu 90 rozmowa z Anetą Gajos rybnicką artystką, malarką, organizatorką Międzynarodowego Festiwalu Sztuki FINEness

Aneta Gajos, artystka, malarka, organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuki w Rybniku

Opowieści o regionie: plastycy na ulicach Rybnika

Radio 90: Sztuka to pojemne słowo o co chodzi w tym festiwalu?

Aneta Gajos: W Rybniku trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki, sztuki, szeroko pojętej… sztuki, która wychodzi do ludzi, integruje właśnie osoby lokalne, jak również przyciąga turystów z zagranicy. Dzięki takiej międzynarodowej oprawie artystycznej, w Rybniku prezentujemy dzieła z wielu krajów na świecie, ze wszystkich kontynentów. W tym roku mamy gości z takich kierunków jak Peru, Macedonia, Iran, Indie, Słowacja, Tajlandia, Meksyk i wielu innych krajów. Te osoby czerpią takie dobre praktyki i przekładają to na swoje lokalne społeczności. Właśnie wykorzystania tych industrialnych tutaj budynków, kopalni Ignacy, ważne jest połączenie sztuki z tym przemysłem.

W trakcie festiwalu są pokazy malowania na żywo, nauka malowania krok po kroku, spotkania wśród zabytków miasta, Coffee Painting, Wine Painting… możliwość, by spotkać się ze światowej sławy akwarelistami, rzeźbiarzami, fotografami, malarzami, grafikami.

Opowieści o regionie: plastycy na ulicach Rybnika

Aneta Gajos i Małgorzata Kmieciak

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024