Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mamy nowe filmy z dzikami w roli głównej. Znowu harcują w Wodzisławiu Śląskim [WIDEO]

Facebook Twitter

Trwa wycinka drzew na działce przy ulicy Witosa w Wodzisławiu. W okolicach ronda przy ulicy Jastrzębskiej i tzw. "mostu donikąd" widać zmiany. Widać tam też dziki.

odstrzał dzik

Dziki znowu „na mieście”

To działka, która od kilku lat jest w prywatnych rękach. Właściciel porządkuje teren, bo ma powstać tam obiekt handlowo-usługowy. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu już jakiś czas temu wydało pozwolenie na budowę.

Ale jest druga strona medalu, to też pokazujemy na filmach i zdjęciach od naszych słuchaczy… to miejsce, które bardzo przypadło do gustu dzikom. W tym rejonie jest ich naprawdę sporo, pomimo trwającego odstrzału, zwierzyna pojawia się w centrum miasta.

Zobaczcie film naszego słuchacza. Widać na nim całe stado, które spotkał w czasie spaceru. Dodajmy, że odstrzał ma być prowadzony do listopada.

Przypominamy: Już trwa odstrzał dzików w Wodzisławiu Śląskim. Zwierzęta od dłuższego czasu mocno dawały się we znaki mieszkańcom, głównie takich dzielnic jak: Wilchwy, Cyganek i Stare Miasto.

Ponieważ proponowane wcześniej działania zabezpieczające posesje nie przynosiły rezultatu, zdecydowano się na odstrzał redukcyjny. Przypominamy, że prowadzony jest w godzinach żerowania zwierzyny, od zmierzchu aż do wschodu słońca, warto jednak zachować ostrożność, głównie w rejonie ulic: Piaskowej, Odrodzenia, Syrokomli, Skrzyszowskiej, Sąsiedzkiej, Przytulnej i Wymarzonej. A także na obszarze byłego składowiska odpadów komunalnych w Wodzisławiu, na terenie byłej KWK „1 Maja” oraz składowiska odpadów pokopalnianych.

dzik

Mieszkańcy narzekają na dziki w Wodzisławiu Śląskim. fot. Mariusz Blazy

Gdzie można zgłaszać szkody? – więcej w materiale TUTAJ

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj