Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mariola Dusza chce pobić rekord Guinnessa w ilości posiadanych różańców. Pomożesz?

Facebook Twitter

Jeden rekord już ma. Mariola Dusza z Gogołowej ma najwięcej w Polsce różańców. Teraz chce zawojować świat.

Rekord Polski już należy do niej. Teraz czas, by zawojować świat. Mariola Dusza z Gogołowej chce pobić rekord Guinnessa w ilości posiadanych różańców. Pomóc może każdy przekazując je mieszkance gminy Mszana. By zostać wpisaną do księgi, potrzeba ich jeszcze ponad tysiąc. Muszę mieć o jeden więcej, niż mają aktualni posiadacze rekordy – mówi Mariola Dusza z Gogołowej.

Mariola Dusza: Do rekordu Guinnessa trzeba pobić muzułmańskie różańce, a tych jest 3642. Ja muszę mieć o jeden więcej. (…) Mogą to być stare, używane, zniszczone, ja sobie je naprawię, jeżeli ktoś byłby chętny mi oddać. Mogę oczywiście też być nowe, stare, różne koraliki, to ja naprawiam i robię z tego nowe.

W jej kolekcji są różańce z całego świata:

Mariola Dusza: Byłam w zeszłym roku w Kanadzie, to przywiozłam z Kanad. Mam z Włoch, Medziugorie mam dużo, Fatimy, La Salette. Z tych miejscowości do których ja jeżdżę, albo koleżanki czy znajomi mi przywożą też. I wszystko zapisuje: imię, nazwisko, miejscowość. I tak już ponad 20 lat już tą kolekcję mam. Zainteresowałam się tym, bo sama napotkałam różne typy różańców i zaciekawiło mnie to. Są i takie z trzema paciorkami, z pięcioma, siedmioma, ośmioma,  aż do 545 jest największy różaniec. Te różańce mnie ciekawiły i przy okazji spisywałam modlitwy, gdzie były tylko dostępne. Mam ich 829.

Pamiętajcie o pani Marioli w czasie swoich wakacyjnych podróży, ale też jeśli macie różańce, które chcielibyście oddać w dobre ręce.  Jeśli ktoś chciałby pasjonatce podarować różaniec może się kontaktować z Anną Orszuli, sołtys Gogołowej (tel. 695 210 755), która pomoże w przekazaniu.

 Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023