Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gogołowa: Będzie nowe boisko

Facebook Twitter

Szkoła w Gogołowej w gminie Mszana, będzie miała boisko wielofunkcyjne. Właśnie podpisana została umowa na jego realizację.

gogołowa
fot mszana.pl

Powstanie miejsce, które służyć będzie nie tylko uczniom, ale również wszystkim mieszkańcom. To ma być przestrzeń do integracji i poprawy kondycji zarówno starszych, jak i młodszych. Inwestycja obejmuje rozbudowę infrastruktury sportowej poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska z nawierzchni bezpiecznej, budowę ogrodzenia, w tym piłkochwytów, budowę i remont chodników, remont istniejącej drogi dojazdowej i p.poż. do szkoły wraz z oświetleniem, powiększenie placu manewrowego i usytuowanie 4 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowę istniejących miejsc parkingowych.

Gogołowa jest sołectwem, w którym funkcjonowało kiedyś państwowe gospodarstwo rolne. Dzięki temu gmina mogła ubiegać się o dofinansowanie z edycji Funduszu Polski Ład, dedykowanego właśnie takim obszarom. Koszt to blisko 2,9 mln z czego 2,5 mln to właśnie dofinansowanie.

Zadanie będzie realizowane w ramach projektu „Aktywizacja życia społecznego i poprawa stanu zdrowia mieszkańców poprzez rozbudowę infrastruktury sportowej sołectwa Gogołowa”. Koszt to 2.877.231,58 zł (brutto), na inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 2.500.000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych, Edycja Trzecia – PGR. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2023 rok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj