Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marszałkowski Budżet Obywatelski. W sobotę rusza głosowanie

Facebook Twitter

Od soboty (19.08.) rusza głosowanie w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie zakończy się 12 września. Na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 113 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców.

Marszałkowski Budżet Obywatelski
fot. arch. UMWS Tomasz Żak

Marszałkowski Budżet Obywatelski – rusza głosowanie

W V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do rozdysponowania jest 5 mln złotych, w tym 3,5 mln na zadania w puli EKO oraz 1,5 mln zł na zadania w puli REGIO.

Aldona Węgrzynowicz: W tym roku dopuszczono do głosowania aż 113 zadań. W ramach puli EKO o głosy mieszkańców będzie walczyć 31 zadań. Będziemy także zbierać głosy mieszkańców i wybierać zadania w ramach puli Regio wśród poszczególnych regionów.

– tłumaczy Aldona Węgrzynowicz zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Projektów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Pula Eko to zadania ogólnowojewódzkie, natomiast w puli REGIO – województwo zostało podzielone na siedem obszarów. Pierwszy z nich to powiat cieszyński, bielski i żywiecki. Rybnik i okolice to region numer 3.

Aldona Węgrzynowicz: Powiat mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory. I tutaj możemy głosować na 13 zadań spośród dopuszczonych do głosowania. Każdy z naszych głosów się liczy. W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców, żeby oddawali swoje głosy i wybierali projekty, które są najbliższe ich sercu.

Głosować na pomysły w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można dwojako.

Aldona Węgrzynowicz: Głosowanie odbywa się elektronicznie na portalu obsługującym Marszałkowski Budżet Obywatelski. Można również oddać swój głos w formie papierowej poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny. Takie urny znajdują się najczęściej w jednostkach, które bezpośrednio należą pod Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Lista tych jednostek znajduje się na stronie bo.slaskie.pl. Tam są wymienione wszystkie jednostki, do których możemy się udać, oddać nasz głos, wrzucić do urny i na pewno trafi on do właściwego miejsca i oczywiście będzie policzony.

Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji, poznamy do 11 października br.

Lista zadań dopuszczonych do głosowania

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj