Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

CPK znów budzi emocje. Samorządowcy i mieszkańcy mówią jednym głosem

Facebook Twitter

Kolej do CPK biegnie śladem starej linii - to stwierdzenie rzucone przez ministra Horałę oburzyło mieszkańców miast i gmin, przez które przechodzić mają tory. Teraz samorządowcy i mieszkańcy mówią jednym głosem: dość tych kłamstw.

CPK i budowa Kolei Dużych Prędkości znów wywołuje emocje

CPK znów budzi emocje. Samorządowcy i mieszkańcy jednym głosem mówią „NIE” inwestycji

Samorządowcy ramię w ramię przeciwko budowie Kolei Dużych Prędkości. W Czerwionce-Leszczynach spotkali się włodarze miejscowości, przez które ma przebiegać linia 170 prowadząca do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spotkanie to efekt ostatnich wypowiedzi ministra Marcina Horały. Mówiliśmy o tym w Radiu 90. Mieszkańcy i władze miast oraz gmin na Śląsku są oburzeni jego słowami, że wariant inwestorski W72 biegnie w śladzie starej linii kolejowej, a co więcej, że przyjęty przebieg KDP został uzgodniony ze stroną społeczną.

cpk

Już na początku lipca sołtys Palowic Dominika Baranowicz mówiła Radiu 90:

Dominika Baranowicz: Minister Horała na swoich portalach społecznościowych twierdzi, że Kolej Dużych Prędkości przez Palowice będzie szła starym śladem, to jest nieprawda: ona tam w jednym miejscu się tylko styka… Nikt o zdrowych zmysłach na coś takiego się nie zgodzi. My na pewno się na to nie będziemy godzić.

Po raz kolejny prostowano słowa ministra. W czasie spotkania obok siebie stanęli burmistrzowie: Czerwionki-Leszczyn, Mikołowa, Łazisk Górnych i Orzesza. Obecni byli też sołtysi, m.in. z Palowic i Bełku, ale też mieszkańcy: Palowic, Szczejkowic, Mikołowa i Orzesza. Wszyscy, jednym głosem powtarzają: NIE dla CPK i NIE dla Kolei Dużych Prędkości. Podkreślano, że wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, decydując się na wariant inwestorski nie wzięto pod uwagę zdania samorządowców i zdania mieszkańców. A oni nie zamierzają milczeć i nie zamierzają się poddać. W wiadomościach Radia 90 usłyszycie ich głos w tej sprawie.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj