Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Matury 2021. Jak poradzili sobie maturzyści w regionie?

Facebook Twitter

Ponad 72% zdanych matur na Śląsku. W Radiu 90 podsumowujemy tegoroczny egzamin dojrzałości. Wyniki zbliżone do lat poprzednich. Jak poradzili sobie maturzyści w regionie? Sprawdziliśmy.

fot. Pexels / pixabay.com

75% w Rybniku, tyle samo w Jastrzębiu, podobnie w powiecie wodzisławskim. Około 72% w Żorach i 70% w powiecie raciborskim. Tak wyglądają bardzo ogólne wyniki zdawalności tegorocznych matur w naszym regionie. Najsłabiej wypadała matematyka na poziomie podstawowym, nie wiele lepiej język polski. Najmniej problemów i najwyższe wyniki absolwenci szkół ponadpodstawowych osiągali z egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

W Rybniku polski zdało 75% osób, matematykę 78%, a angielski 95%. W Żorach: polski 93%, matematykę 77%, a angielski 97%. W powiecie wodzisławskim na podium stanęła wodzisławska „Jedynka”, „Tischner” oraz „Budowlanka”. Tu egzaminy wypadły najlepiej. W I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu zdało 94,5% maturzystów. W powiecie raciborskim z egzaminem dojrzałości najlepiej poradzili sobie absolwenci liceów, zdało blisko 92% z nich; 60% uzyskało pozytywny wynik w technikach.

Dodajmy, że maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki 24 sierpnia. Natomiast osoby, które nie uzyskały pozytywnego wyniku z więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, mogą poprawiać wyniki dopiero za rok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj