Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Michał Wojaczek: ”Tęskniliśmy za widzami, cieszymy się, że znów jesteśmy otwarci” [WIDEO]

Facebook Twitter

''Tęskniliśmy za widzami, cieszymy się, że możemy znów się dla nich otworzyć'' - przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, Michał Wojaczek, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej. Od piątku 12 lutego placówki kulturalne po trzech miesiącach przerwy znów otwierają swoje drzwi dla widzów. Na razie warunkowo na dwa tygodnie.

Zgodnie z obostrzeniami dostępnych będzie 50% miejsc na widowni.

Decyzja o otwarciu nas miło zaskoczyła

– mówi Michał Wojaczek:

Tęsknota za widzem była ogromna i jest cały czas, dlatego że taka instytucja jak nasza bez widza w zasadzie nie istnieje. Ta informacja trochę spadła na nas jak grom z jasnego nieba, bo nikt się nie spodziewał, że może być odmrożenie naszej działalności, my się z tego cieszymy i organizujemy się już od piątku, chociaż ta organizacja nie jest taka łatwa, bo wiele firm z którymi współpracujemy np. dystrybutorzy filmowi nie byli przygotowani na tą rzeczywistość, właśnie jesteśmy w trakcie negocjacji pozyskiwania tytułów filmowych, które chcemy wyświetlać przynajmniej w tych 2 tygodniach, które będą odmrożone.

W weekend otwarcia film na Walentynki, w lutym na deskach TZR pojawi się między innymi Kabaret Młodych Panów:

Pracujemy bardzo mocno nad tym, żeby na Walentynki 13 i 14 lutego odbyło się kilka seansów filmowych filmu ”Palm Springs” – to jest świeża komedia, która wygrała festiwal filmów niezależnych w Sundance, dostała kilka nominacji do Złotych Globów oraz kilku innych nagród. Film podobno znakomity jeszcze do tego w podtekście mądry, więc na Walentynki się nadaje, a oprócz filmów wznawiamy także działalność sceniczną. Planujemy w tych 2 tygodniach organizacje 1 pokazu stand’up, wystąpi dla nas Kabaret Młodych Panów odbędzie się też koncert w ramach cyklu Jazz w teatrze i parę innych wydarzeń.

Do teraz placówki kulturalne działały w sieci. Były to wcześniej wyprodukowane spektakle i koncerty, lub relacje na żywo w internecie. TZR nie rezygnuje z tej działalności i ma w planach kilka relacji online. Niewykluczone, że niektóre odbędą się hybrydowo tz. z udziałem publiczności. Co ważne wszystkie wydarzenia odbywać się będą w reżimie sanitarnym:

Musimy się dezynfekować, wszyscy muszą zostawić oświadczenie covidowe, które jest u nas w teatrze przez dwa tygodnie, potem zostaje zutylizowane, wszyscy muszą być w maseczkach, zajmujemy miejsca oznaczone co drugie miejsce. Myślę, że widzowie mogą się czuć u nas naprawdę bezpiecznie, jesteśmy dobrze przygotowani, cieszymy się bardzo, że możemy zacząć działać, poczuliśmy powiew optymizmu, widziałem to po pracownikach, poczuli, że będzie lepiej.

Szczegóły najbliższych planów Teatru Ziemi Rybnickiej:

  • 18.02.2021, godz. 19.00, Koncert z cyklu Jazz w Teatrze. Na żywo wystąpi Szymon Łukowski Quartet w programie z płyty „Short Sketches.
  • 13.02.2021, godz.10.00, Warsztaty artystyczne on-line przy kawie: Walentynki-druciane inspiracje. Transmisja na Facebooku i YouTube.
  • 14.02.2021, godz.17.00, Koncert Walentynkowy: Joanna Skowyra i Adam Dzierżęga. Transmisja z Klubu Kultury „Harcówka” w Rybniku na Facebooku i YouTube.
  • 18.02.2021, godz.19.00, Jazz w Teatrze: Szymon Łukowski Quartet – „Short Sketches”. Koncert na żywo z udziałem publiczności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024