Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju już wybrali. Zobacz jakie są wyniki głosowania

Facebook Twitter

Latarnie, droga dojazdowa do granicy, trampoliny czy nowości wydawnicze w bibliotece. Aż 36 projektów jastrzębian zostanie sfinansowanych w 2021 roku z Budżetu Obywatelskiego. W siedmiu osiedlach i sołectwach jastrzębianie wybierali – w tym roku pierwszy raz także elektronicznie – najlepsze ich zdaniem pomysły. Głosowanie trwało od 19 do 30 czerwca.

Zdecydowano o powstaniu oświetlenia ulicznego przy Żyznej, Kłosowej i Twardowskiego oraz o naprawie latarni na osiedlu Chrobrego. Zostanie też dokończona droga przy turystycznym przejściu granicznym w Ruptawie, a na Zofiówce Przedszkole nr 16 będzie miało nowe ogrodzenie. Będziemy mieli również nowe trampoliny – tym razem w Jarze Południowym.

Dzięki decyzji Jastrzębian w Bibliotece Publicznej pojawi się wiele nowości wydawniczych oraz sprzęt festynowy dla osiedla Gwarków. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 dostaną nowe komputery a na Górnym i Dolnym staną nowe tablice informacyjne. Na wykonanie tych zadań przeznaczono ponad 2 miliony złotych.

W głosowaniu oddano ponad 1500 ważnych głosów. Z pełną listą projektów przeznaczonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 zapoznać się można na stronie Jastrzębia-Zdroju.

Zobacz też:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj