Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy Wodzisławia są bezsilni wobec wandala. Poszkodowani opisują zniszczenia Radiu 90

Facebook Twitter

"Nasze auta są niszczone już od ubiegłego roku, ale do tej pory policja sprawy umarzała" - mówi jeden z mieszkańców ulicy Żeromskiego w Wodzisławiu, który skontaktował się z redakcją Radia 90, po tym jak w ostatnim czasie trzy jego pojazdy znów zostały porysowane.

fot.słuchacz

Mieszkańcy są bezsilni wobec wandala lub wandali, którzy regularnie dokonują szkód w ich pojazdach.

Łukasz Zając: To trzy samochody marki renault scenic, clio, megane, są to zniszczenia powłoki lakierniczej, porysowanych błotników, drzwi tylnych, przednich, bagażnika, maski. Były na samochodach brzydkie napisy. Zdarzyło się, że żonie ktoś brzydko popisał szybę markerem..(..). Boimy się, bo dzisiaj to są auta porysowane markerem, a jutro to może być przecięty przewód hamulcowy, a policja sprawę umorzyła. Te zniszczenia zaczęły się w marcu zeszłego roku, to było etapami. Jednego dnia ktoś porysował maskę, drugiego tylną klapę…

-relacjonuje wodzisławianin.

fot.słuchacz

Obecnie zniszczonych jest 6 samochodów:

Łukasz Zając: Nawet od naszego przyjaciela, który przyjechał do nas na święta w Wielkanoc, był tu w godzinach od 10.00 do 17.00, po zakończonych świętach udał się do auta koło przychodni, one też było porysowane. Zauważyłem, że ludzie się skarżą, że na ulicy Pokoju zaczyna się robić coś złego, malowanie farbami, urywanie zderzaków i lusterek. Nie wiem co się dzieje.

fot.słuchacz

Do wodzisławskiej komendy policji od ubiegłego roku wpłynęło kilkanaście zgłoszeń o uszkodzonych samochodach. Większość z nich dotyczyła jednej osoby, właściciela kilku samochodów. Właśnie naszego słuchacza:

Patryk Błasik: Policjanci w tym rejonie prowadzili czynności operacyjno-rozpoznawcze. Dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami. Należy podkreślić, że miejsce to nie jest objęte monitoringiem miejskim ani prywatnym. Z uwagi na te zgłoszenia Wzmożyliśmy patrole w tym miejscu. Większość tych spraw kończyła się umorzeniem z uwagi na nie wykrycie sprawcy. Zrobiliśmy co mogliśmy, nasza jednostka w ubiegłym roku była pierwszą w województwie pod względem wykrywalności przestępstw w 7 kategoriach. Są pewne momenty, które nam zamykają pewne drogi, dlatego ważna jest pomoc lokalnej społeczności, która jest czasami nieodłącznym elementem tego, że pewne zachowania zostają wykryte

-mówi policjant z komendy policji w Wodzisławiu i powtarza apel do świadków o pomoc w ustaleniu sprawcy:

Patryk Błasik: Podejrzewamy, że może to być jedna osoba, a wynika to z tego, że jeden pokrzywdzony miał uszkodzone siedmiokrotnie swoje pojazdy (..). Na pewno są to akty wandalizmu, widać, że jest to robione celowo.

Patryk Błasik z policji w Wodzisławiu apeluje też do osób, które mają uszkodzone pojazdy, a nie zgłosiły tego w komendzie, by zrobiły to jak najszybciej, bo tego typu przestępstwa są ścigane na wniosek pokrzywdzonego. W sprawie pomógłby monitoring, jednak to najpierw radni muszą zająć stanowisko, w których lokalizacjach należałoby zainstalować kamery. Tych miejsc jest kilkadziesiąt, a póki co nie ma zabezpieczonych pieniędzy w budżecie na ten cel.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021