Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkaniec Żor stracił pieniądze. Nie noś PIN-u razem z kartą do bankomatu

Facebook Twitter

O takiej zgubnej praktyce przekonał się 77-latek z Żor. Stracił ponad tysiąc złotych, ponieważ zgubił portfel z dokumentami, w którym obok karty do bankomatu, posiadał PIN. Mężczyzna zastrzegł ją dopiero wówczas, gdy złodziej zdążył podjąć w bankomacie pieniądze, posługując się znalezionym w portfelu czterocyfrowym kodem. W przypadku utraty dokumentów lub kart płatniczych należy je jak najszybciej zastrzec.

Fot. mrganso / pixabay.com

W minioną sobotę (28.11.) do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosił się mężczyzna, który został okradziony. 77-latek wcześniej, w nieustalonych okolicznościach zgubił portfel. Niestety wewnątrz, wraz z kartą do bankomatu posiadał zapisany czterocyfrowy kod umożliwiający wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Gdy mężczyzna zorientował się, że z jego konta zniknęło ponad tysiąc złotych natychmiast podjął kroki by zastrzec kartę, niestety zbyt późno, gdyż złodziej zdążył wzbogacić się już o jego pieniądze.

Pamiętajmy o tym, aby nie nosić przy sobie zapisanego kodu PIN, a w przypadku utraty karty natychmiast zgłosić ten fakt w banku. Można to zrobić poprzez system zastrzegania kart lub pod ogólnodostępnym numerem telefonu +48 828 828 828. Podobnie należy postąpić w przypadku utraty dokumentów, wybierając ten sam numer telefonu lub odwiedzając stronę dokumentyzastrzezone.pl .

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj