Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Milion złotych wsparcia na salę sportową w Skrbeńsku

Facebook Twitter

Blisko milion złotych dotacji na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Skrbeńsku. Gmina Godów chwali się dotacją na już ukończoną inwestycję z programu "Sportowa Polska". Do budżetu gminy trafi 962 584 zł. Środki zostały przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki . Wniosek o przyznanie dotacji samorządowcy złożyli jeszcze w trakcie budowy sali gimnastycznej.

fot. godow.pl

Dofinansowanie pozyskane w ramach programu „Sportowa Polska” nie jest pierwszym, jakie gmina pozyskała na budowę sali gimnastycznej w Skrbeńsku. Wcześniej było to 901 000 zł z Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita zaś wartość inwestycji w Skrbeńsku została oszacowana na kwotę 4 647 529 zł.

Informację o przyznaniu środków przekazał w piątek 9 grudnia sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rządu do spraw rozwoju sportu dzieci i młodzieży Arkadiusz Czartoryski. Stało się to przy okazji jubileuszowych obchodów 90-lecia LKS Gwiazda Skrzyszów. Wiceminister przyjechał do Gminy Godów na zaproszenie radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Jarosława Szczęsnego oraz klubu Gwiazda Skrzyszów.

W Ministerstwie Sportu i Turystyki, w latach 2015 – 2023 nakłady na sport wzrosną z kilkuset milionów złotych do trzech i pół miliarda złotych.

Proszę zwrócić uwagę, jak ogromny mamy wzrost pieniędzy na sport, zwłaszcza sport dzieci i młodzieży, w tym na inwestycje. Nie jest to przypadek, bo całe środowisko naukowe potwierdza, że po pandemii trzeba dużego wysiłku, aby dzieci i młodzież mieli warunki do uprawiania sportu

podkreślił wiceminister Adam Czartoryski. Jak dodał, Ministerstwo Sportu i Turystyki chce wspierać inwestycje zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Wręczenie czeku z dotacją

Wójt Gminy Godów podziękował za przyznaną dotację w wysokości prawie miliona złotych.

Dziękuję za wsparcie ze strony radnego Jarosław Szczęsnego, senator Ewy Gawędy oraz posła Grzegorza Matusiaka

– mówi Mariusz Adamczyk. Wójt Gminy Godów liczy, że w przyszłości uda się pozyskać kolejne dotacje z programu „Sportowa Polska”.

Musimy jeszcze wyremontować bieżnię lekkoatletyczną w Godowie

– powiedział wójt.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023