Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Milionowe wsparcie na drogi w regionie

Facebook Twitter

Niemal 30 mln zł trafi do 29 gmin województwa śląskiego na realizację zadań w zakresie budowy i modernizacji dróg lokalnych. Pieniądze przyznano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Umowy na dofinansowanie zadań właśnie podpisano w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim. Wśród gmin jest m.in. Goleszów, Godów, Strumień, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska i Brenna. W tej ostatniej miejscowości blisko 2 miliony trafią na inwestycję związaną z remontem ulicy w Górkach Wielkich. – Od 4 lat próbowaliśmy znaleźć środki na tę drogę – mówi Radiu 90 wójt Brennej, Jerzy Pilch.

To jest taka łączona ulica Skoczowska- Stary Dwór. Połączenie drogi powiatowej z Muzeum Zofii Kossak i z tą naszą strefą przemysłowo- usługową. Droga, która obsługuję jakby te obiekty, niezmiernie potrzebna, ale ze względu, że jest tamta strefa przemysłowo- usługowa, musimy jednak przebudować korpus tej drogi. Inwestycja robi się nam dosyć spora finansowo, ale to wsparcie ponad milion dziewięćset, które otrzymaliśmy jest dla nas dużą pomocą, bo jednak trzy milionowa inwestycja, gdyby była tylko realizowana z budżetu naszej gminy to jest duże obciążenie dla naszego budżetu.

Droga zostanie przebudowana od podstaw, pojawi się też chodnik. Zyskają mieszkańcy i turyści, bo ulica prowadzi m.in. do Muzeum Zofii Kossak i hostelu. W Goleszowie przebudowana ma zostać ulica Osiedlowa a w Strumieniu – Szkolna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020