Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Minister Sportu, Witold Bańka z pieniędzmi na budowę hali w Żorach

Facebook Twitter

Ministerstwo postanowiło kwotą 3 mln złotych, dofinansować dwie inwestycje: budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz zaplecza dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3. w Żorach.

Dobrze przygotowane projekty mają szanse na dofinansowanie – mówił minister Bańka, podkreślając, że coraz więcej osób dorosłych korzysta ze sportowej infrastruktury:

Coś drgnęło, jeśli chodzi o aktywność fizyczną wśród osób dorosłych, bo po raz pierwszy od wielu lat wskoczył wskaźnik. Zazwyczaj około 16% ludzi w wieku po 16 roku życia do 65 roku życia deklarowało regularną aktywność fizyczną. Teraz drgnęło do 23. To nie jest liczba imponująca, nie ma się z czego jeszcze cieszyć, ale zmienia się tendencja, że ludzie coraz bardziej chcą uprawiać sport i doceniają to. Niestety ciągle mamy problem z dzieciakami to jest problem globalny, cywilizacyjny nie tylko naszego kraju.

Pieniądze z ministerstwa pokryją jedną trzecią inwestycji, reszta po stronie miasta. W sumie hala przy Liceum im. Karola Miarki ma kosztować 7,5 mln złotych. Daniel Wawrzyczek, wiceprezydent Żor wierzy że uda się skutecznie je zrealizować:

W zasadzie tylko jest rozstrzygnąć przetarg i budować.

Radio 90: Rozstrzygnąć przetarg nie jest tak łatwo.

Oczywiście, mamy tą świadomość, więc to jest niewiadoma. Jest w tej chwili bardzo duża koniunktura w budownictwie i firmy z tej koniunktury starają się skorzystać. Zobaczymy jak, ale ostatnio już tak nie jest. Większość przetargów jest rozstrzygana, ostatnio.

Przetarg na budowę hali ma zostać ogłoszony i rozstrzygnięty późnym latem lub wczesną jesienią. Do końca grudnia przyszłego roku, hala sportowa musi powstać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj