Mistrz Polski – Jastrzębski Węgiel nadal niepokonany

Jastrzębski Węgiel znów bez straty punktów i bez straty choćby seta. Mistrzowie Polski w wyśmienitych humorach wrócili z Lublina.

Jastrzębski Węgiel wygrał dziewiąty mecz w tym sezonie

Kolejne zwycięstwo na koncie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Mistrz Polski jest jak na razie niepokonany w tym sezonie, wygrał wszystkie 9 rozegranych spotkań, nie tracąc żadnego punktu. Tym razem jastrzębianie wygrali na wyjeździe 3:0 z Bogdanką LUK Lublin. W kolejnych setach zwyciężali do 14, 21 i 11. Tomasz Fornal i „spółka” przeważali na parkiecie, a gospodarze tylko w części drugiego seta byli dla nich wyrównanym rywalem. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty, ma ich na koncie 27 i jest liderem PlusLigi. Już jutro (5.12) zespół rozegra kolejny mecz o ligowe punkty. Do Jastrzębia przyjeżdża piąty w tabeli Trefl Gdańsk.

Bogdanka LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 11:25)

Bogdanka LUK Lublin: Malinowski, Komenda, Nowakowski, Kania, Ferreira, Brand, Hoss (libero) oraz Wachnik, Krysiak, Hudzik, Schulz

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Huber, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater, Markiewicz

MVP: Tomasz Fornal