Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mistrzowski Dawid Piestrzyński. Od trzech lat ściga się w barwach Rybek Rybnik

Facebook Twitter

To był rok pełen sukcesów dla miniżużlowców Rybek Rybnik. Zawodnicy klubu zdobyli tytuły Mistrzów Polski: indywidualny, drużynowy i w parach, a wszystkie stały się udziałem lidera zespołu Dawida Piestrzyńskiego. Dawid przesiada się już na większy motor.

Młody miniżużlowiec, pochodzący spod częstochowskich Rędzin, zaliczył najlepszy sezon w karierze. Cenny jest zwłaszcza tytuł indywidualny. Piestrzyński wygrał 8 z 10 rozegranych turniejów:

Cieszę się z tego zwycięstwa, bo nie było to takie, że wygrałem te 8 rund i wszystko fajnie, bo w tych jednych zawodach byłem daleko, daleko z tyłu i musiałem wszystko odrabiać w tych następnych zawodach, a że te pierwsze miejsca wyszły, widać dobrze. Starałem się i wyszło, należy się cieszyć. 

Dawid Piestrzyński od trzech lat ściga się w barwach Rybek Rybnik. Zawodnikiem tego klubu został gdy w Częstochowie pojawiły się problemy z torem dla miniżużlowców. Mówi Tomasz, jego tata, mechanik i sponsor – jak mówi z uśmiechem sam o sobie:

Była kwestia budżetu, kosztów dojazdu, kwestia podziału pracy z żoną, bo to wszystko ma wpływ; to jednak dwie godziny drogi w jedną stronę, dwie- w drugą. Kwestia też była lekcji Dawida, postawiliśmy mimo wszystko na rozwój dziecka, podzieliśmy się tą pracą, no jakoś przełknęliśmy te koszty, dziecko lekcje w samochodzie odrabiało. Z perspektywy czasu wiem, że to była najlepsza decyzja jeśli chodzi o rozwój kariery Dawida. To był najlepszy, najbardziej trafny strzał. Są powody do dumy, cała ta zapłata, jak patrzę w oczy syna po wygranym wyścigu, czy wygranych zawodach; jest mieszanka adrenaliny, strachu i radości. To jest to dlaczego warto pomagać dzieciom w uprawianiu sportu.

Dawid ma 12 lat i choć na miniżużlowych torach mogą ścigać się czternastolatkowie, zdecydował już, że przesiądzie się na mocniejszy motocykl:

Teraz jak już odchodzę z tego miniżużla, po ostatnich zawodach, to teraz zaczyna się większy motor, motor 250, na pewno wielu rzeczy będę się uczył od nowa.

Dodajmy, że w klasie 250 centymetrów sześciennych rozgrywane są indywidualne zawody o Mistrzostwo Polski. Jaki klub po odejściu z Rybek wybierze teraz Dawid? Jego tata nie chce jeszcze składać deklaracji, posłuchaj:

Dodajmy, że odejście Dawida z miniżużla to oczywiście duża strata dla Rybek, ale w zespole trenuje obecnie 20 zawodników i to oni w najbliższych latach będą stanowili o sile zespołu.

Czytaj także:

Mistrzowskie Rybki Rybnik. Brawo dla miniżużlowców!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022