MKKS Rybnik: Rzucili ponad 100 punktów i znów wygrali

Rzucili ponad 100 punktów i znów wygrali. Koszykarze drugoligowego MKKS-u Rybnik wciąż są niepokonani w tym sezonie. Tym razem we własnej hali wygrali 101:68 z Niedźwiadkami Chemart II Przemyśl.

MKKS Rybnik

MKKS Rybnik znów wygrywa!

Rybniczanie od początku do końca kontrolowali spotkanie, zwyciężali w każdej z kwart i zasłużenie wygrali. Co ciekawe, w meczu punktowali wszyscy zawodnicy MKKS-u, najskuteczniejszy był Piotr Kawczyński, który zdobył 22 punkty, 17 rzucił Karol Jagoda. Z wygranej cieszył się kapitan MKKS-u:

Adam Anduła: Trochę bardziej okazalsze zwycięstwo, mogli pograć zawodnicy młodzi, którzy zazwyczaj dostają mniej tych minut. Chyba wszyscy dzisiaj punktowali. Większe minuty mógł zagrać i zapunktował dzisiaj obchodzący 16. urodziny Dawid. Tylko wygrywać dalej, będziemy pilnować teraz koncentracji, żeby te zwycięstwa dalej powiększać i oby tak do końca.

Zespół MKKS-u wygrał już 9. spotkanie i jest w tym sezonie niepokonany. Nie skupiamy się na tym – mówi trener rybnickiej drużyny:

Jakub Krakowczyk: My postanowiliśmy sobie, że przestajemy to liczyć. Musimy się skupić na każdym kolejnym meczu. Nasz cel to jest dwudziesty bodaj trzeci maja, to jest finał, drugi mecz finałowy o awans do pierwszej ligi i tam chcemy grać. A co Wszystko po drodze, to trzeba trzymać koncentrację. Umiejętności na pewno mamy z meczu na mecz i z sezonu na sezon coraz to wyższe. Takie fragmenty, w których gdzieś tam trzymam tych bardziej kluczowych graczy, pokazują, że to są już ludzie świadomi, którzy na boiskach drugiej ligi potrafią robić różnicę. A ci chłopcy młodsi, którzy dostają też mniej minut na co dzień, też stają się coraz lepsi. Dzisiaj każdy zdobył punkty, każdy pokazał, że w obronie potrafi zareagować. Oby tak dalej.

MKKS Rybnik

Jakub Krakowczyk MKKS Rybnik

MKKS Rybnik zajmuje trzecią pozycję w tabeli grupy C drugiej ligi, ma jednak jedno spotkanie mniej rozegrane od wyżej klasyfikowanych drużyn z Bytomia i Bielska-Białej. W sobotę (18.11.) MKKS zagra na wyjeździe z UJK Kielce.