Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młody fotograf z regionu pokazuje swoje zdjęcia na PKP w Katowicach

Facebook Twitter

Prace młodego fotografa z naszego regionu wystawione na dworcu PKP w Katowicach. W oczekiwaniu na pociąg można obejrzeć wystawę pochodzącego z Jastrzębia, Mateusza Łady zatytułowaną "Uliczny Crack".

To wyjątkowa sytuacja, kiedy to nowoczesna przestrzeń dworca zamieniła się w prawdziwą galerię sztuki. Mateusz gościł już na antenie Radia 90, gdzie opowiadał o swojej pasji do fotografii modowej.

„Uliczny Crack”

To prawdziwy karambol ciężkiej i ekstrawaganckiej mody, niecodziennej uzbeckiej urody modelki i nieoczywistej, surowej przestrzeni. A dzięki wystawie sam dworzec nabrał koloru dzięki uchwyceniu artystycznych działań, interakcji z kobiecym ciałem i powszechnością w użytku. Prezentowane zdjęcia mają inspirować do niezależności i wyrażania własnej niepowtarzalnej osobowości, bowiem życie jest sztuką, a ubiór jest naszym najprostszym i codziennym dziełem.

Mateusz Łada

Autor fotografii, urodzony w 2001 roku. W swoich pracach skupia się głównie na modzie i ubiorze. Jest ona dla niego odzwierciedleniem ludzkich uczuć i emocji. To nie pierwsza wystawa fotografii tego młodego człowieka. Mateusz na swoim koncie ma również organizację festiwalu Żory City Art, a także liczne wystawy fotografii np. w klubie muzyki i literatury we Wrocławiu czy w nowoczesnym centrum przesiadkowym w Żorach.

Kamilla Hajruddinowa

Modelka widniejąca na fotografiach pochodzi z Uzbekistanu. Od 12 lat mieszka w Polsce. Jest studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Sesje zdjęciowe są dla niej okazją, nie tylko do uzewnętrznienia się, ale także do wczucia się w postać i niemalże aktorskiego odgrywania innej persony przed obiektywem. Jako modelka, najlepiej czuje się w projektach, w których pozornie niepasujące do siebie elementy, tworzą oryginalną, eklektyczną kompozycję.

Ekspozycja pod tytułem „Uliczny Crack” widniejąca na dworcu kolejowym w Katowicach będzie dostępna aż do 31 lipca 2021.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj