Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świętujemy Dzień Fotografii (19.08.) z fotografem Mateuszem Ładą

Facebook Twitter

W przeciągu dwóch minut ludzie na całym świecie wykonują więcej zdjęć niż zrobiono ich w całym XIX wieku. Piszemy o tym nie bez powodu. W kalendarzach 19 sierpnia, czyli Światowy Dzień Fotografii. To doskonała okazja, by spróbować swoich sił z aparatem w ręku.

fot. Mateusz Łada

Wystarczą dobre chęci

– przekonuje fotograf Mateusz Łada z Jastrzębia-Zdroju, na co dzień zajmujący się fotografią modową:

Każdy próbując, od samych zalążków, tak jak ja zaczynałem od zdjęć parków, chodników, chmurek, czy kwiatków, próbowałem dążyć dalej i dalej. Tak naprawdę w tym wszystkim najważniejsze są chęci i próby. Nie raz dostrzegałem porażki, były ciężkie chwile, były też lepsze, ale najważniejsza jest motywacja. Uważam, że jeśli to jest, to uda się wszystko. Gdzieś tam można dojść do wysokich celów, tylko trzeba chcieć, trzeba walczyć, próbować. Czasami warto przeskoczyć kałużę zejść na kolana, a potem dostrzegamy fajne wartości tego wszystkiego.

Mateusz Łada ma na swoim koncie kilka wystaw, najbliższą planuje poza naszym regionem, w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej:

Łódź to jest miejsce, gdzie jest zalążek samej fotografii, znajduje się tam szkoła filmowa. Łódź ma szerokie horyzonty, ludzie tam postrzegają wszystko inaczej. Galeria, która się tam znajduje ma szerokie predyspozycje, tam znajdują się różne salony sztuki (…). Łódź jest symbolicznym miejscem mody, mody oryginalnej, ciężkiej, bo jest to miasto kolorowe, ale surowe, oryginalne, da się w nim fajnie odnaleźć.

Najdroższe zdjęcie na świecie powstało za sprawą Petera Lika, który wykonał zdjęcie podziemnej jaskini szczelinowej w Kanionie Antylopy w Arizonie. Prywatny kolekcjoner za tę pracę zapłacił 6,5 miliona dolarów.

Zobaczcie zdjęcia autorstwa Mateusza Łady:

Rozmawiała Monika Sokołowska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj