Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po interwencji Radia 90 MOPS w Wodzisławiu rozwiązał umowę na świadczenie usług opiekuńczych

Facebook Twitter

Po naszej interwencji i po zgłoszeniach od pracowników socjalnych i podopiecznych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim rozwiązał umowę z firmą z Białegostoku, która wygrała przetarg na usługi opiekuńcze i specjalistyczne nad potrzebującymi wodzisławianami. Od teraz znowu siostry PCK sprawować będą nad nimi opiekę.

Jak wiecie z Radia 90, nowa firma od początku nie radziła sobie z tym zadaniem. Mieszkańcy pozostawali bez podstawowej pomocy, jedzenia, czy zrobionych zakupów. Nie mogliśmy dłużej czekać i rozwiązaliśmy na początku tygodnia umowę z tą firmą– mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim Danuta Rassek:

Myśmy rozwiązali umowę w trybie natychmiastowym z dniem 13 stycznia 2020 roku z powodu wadliwego jej wykonywania przez wykonawcę. Dostawaliśmy zgłoszenia, że nie zgłaszają się osoby i sprawdzali to nasi pracownicy. Największe uchybienie było takie, że firma nie realizowała usług naszych klientów.

Radio 90: Co dalej?

Mamy nową umowę podpisaną z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Elwira Palarczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim

Białostocka firma wygrała przetarg, bo dała najniższą cenę. Wodzisławski oddział PCK jeszcze pod koniec roku zwracał uwagę, że mogą pojawić się problemy. Z opieki realizowanej przez MOPS korzysta około 60 osób.

Nasza interwencja:

Bez jedzenia, zrobionych zakupów, podstawowej pomocy [INTERWENCJA RADIA 90] [WIDEO]

Zobacz film z naszej interwencji:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne?
Nakręciłeś film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj