Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na sportowo rozpoczęły się Juwenalia w Rybniku. Dziś (11.05.) drugi dzień, czyli koncerty

Facebook Twitter

Wczoraj (10.05.) w samo południe miało miejsce oficjalne rozpoczęcie rybnickich Juwenaliów 2018 oraz odebranie kluczy do bram miasta. Później slalom na hulajnogach, wyścig na skrzynkach, czy skakanie w workach. Taki był pierwszy dzień święta studentów. Jak bawiła się młodzież?

Mówi Weronika Hałas, rzecznik tegorocznych rybnickich Juwenaliów:

Pierwsza konkurencja to slalom na hulajnogach, który naprawdę wniósł dużo emocji i był wspaniały doping. Potem były skrzynki, ostatnia podawana do przodu, przechodziło się poprzez wyznaczoną trasę i ostatnia skrzynka musiała przejść przez linię końcową. Trzecia konkurencja to skakanie w workach, trzeba było skoczyć do odpowiedniego punktu, po czym się wrócić i startowała kolejna osoba. Trzy konkurencje z wodą, tzw. hydraulik, gdzie trzeba będzie wlać do rury pcv odpowiednią ilość wody, zatykając palcami dziurki, które są w rurze zrobione. Kolejna konkurencja to będzie wyścig z foliami, gdzie trzeba będzie do wiadra przez pewną odległość przewieźć wodę. A trzecie to będzie przerzucanie balonów między drużynami.

Czy na sportowo będzie też w przyszłym roku?

Mam nadzieję, bo pierwsze wrażenia są dla mnie bardzo pozytywne, prawda jest taka, że studenci zastanawiali się nad konwencją tego pierwszego dnia Juwenaliów. Nie chcieli powtórzyć zeszłorocznego, który raczej nie zbyt optymistycznie ocenialiśmy. Korowód wydawał się nam zbyt pompatyczny, już nieadekwatny do współczesnych realiów i wymyślili taką koncepcję współzawodnictwa sportowo-zabawowego. Włączyło się w to Duszpasterstwo Akademickie. Wydaje mi się, że na ten moment ta koncepcja fantastycznie się sprawdza, ona integruje, uczy współpracy a zarazem szczęśliwie pogoda nam dopisała – mówił się Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji, Tomasz Zieliński.

Zobacz zdjęcia:

Dzisiaj (11.05.) dzień koncertowy. Gwiazdą wieczoru będzie raper Tede, ma wejść na scenę o godz. 21.30.

O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj