Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na start ferii, kontrole policji na wiślance. Na trasie w Beskidy sprawdzali auta i autobusy

Facebook Twitter

Na start śląskich ferii, w sobotę (12.02.) policjanci kontrolowali auta i autobusy jadące w Beskidy. To była wspólna akcja śląskiej drogówki i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Mundurowym towarzyszyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie.

fot. slaska.policja.gov.pl

Rozpoczęły się ferie w województwach: śląskim, pomorskim, podkarpackim, łódzkim i lubelskim. Już w weekend turyści zjeżdżali na beskidzkie stoki.

W sobotę (12.02.) przy DK 81 w Ochabach Małych (zjazd na Wiślicę) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili wspólne działania. Stróże prawa kontrolowali stan techniczny busów i autokarów, a także czasu pracy i stan trzeźwości kierujących. Jeżeli chodzi o stan techniczny, sprawdzane są każdorazowo elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo – układ hamulcowy, kierowniczy, układ wydechowy, stan opon, oświetlenie.

fot. slaska.policja.gov.pl

Podczas sobotnich działań policjanci zwracali szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w transporcie zbiorowym, jak i indywidualnym. Podróżujący w trakcie kontroli mogli przypomnieć sobie podstawową wiedzę na temat bezpiecznego podróżowania. Dzieci i młodzież odpowiadały, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i co może grozić osobom bez zapiętych pasów. Po otrzymaniu elementów odblaskowych mundurowi tłumaczyli, w jaki sposób je nosić, aby być lepiej widocznym na drodze. Najmłodszym podczas kontroli czas umilał Sznupek – maskotka Śląskiej Policji.

fot. slaska.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024