Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nagalewski w Radiu 90: Decyzja wojewody jest zaskakująca i niezrozumiała

Facebook Twitter

''Decyzja wojewody śląskiego jest niezrozumiała, myśleliśmy na początku że to fake'' - tak Emil Nagalewski, koordynator Polskiego Alarmu Smogowego w województwie śląskim poranny gość Radia 90 komentuje decyzję wojewody Jarosława Wieczorka.

Ten poleceniem skierowanym do samorządowców, nakazał strażnikom miejskim ograniczenie do minimum kontroli palenisk w budynkach, bo polecił im walczyć z pandemią:

Ja jestem zaskoczony i w ogóle wszystkie alarmy ze Śląska są tym zaskoczone. Trochę przegapiliśmy tą decyzję i w pierwszym odruchu postanowiliśmy ją sprawdzić u źródła, bo wydawało nam się, że to jest jakiś fake, że to jakiś żartowniś podszywa się pod wojewody, bo to rzeczywiście niezrozumiała jest ta decyzja.

Radio 90: Dlaczego jest nie zrozumiała?

Mamy pandemię, mamy smog, który wiemy, że sprzyja pandemii, ale nie mamy kontroli śmieci. Palenie śmieci generuje cały ten toksyczny koktajl zanieczyszczeń, który negatywnie wpływa na jakość powietrza, dlatego powinno to być ścigane i karane. Im więcej kontroli, im sprawniej działa na tym polu straż miejska, tym to powietrze jest lepsze. Decyzja jest dla nas niezrozumiała i nieakceptowalna.

Dlatego też poranny gość Radia 90 apeluje do mieszkańców województwa, że aby mimo tego iż nie będzie kontroli palenisk, wykazali się odpowiedzialnością. Dziś nie ma wątpliwości że smog sprzyja pandemii koronawirusa przez co Ślązacy najczęściej w Polsce chorują i umierają:

Mam nadzieję, że większość mieszkańców województwa już jest tak wyedukowana, że rozumie, że zanieczyszczenie powietrza rujnuje nasze zdrowie, toruje drogę wszelakim infekcjom i wpływa na ostrzejszy przebieg COVID-19. Dlatego ja mam nadzieję, że po mimo, że kontrole będą, nie będą prowadzone wcale albo będą rzadsze, to mimo wszystko mieszkańcy Śląska zachowają się odpowiedzialnie.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Emilem Nagalewskim, koordynatorem Polskiego Alarmu Smogowego w województwie śląskim do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024