Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojciech Kiljańczyk, poranny gość Radia 90: Czy będę następcą Piotra Kuczery? To na razie political fiction

Facebook Twitter

Kto zostanie szefem rady miasta w Rybniku? Czy koalicja skupiona wokół Piotra Kuczery da stanowisko zastępcy przewodniczącego rady kandydatowi PiS-u? O to pytany był w studiu Radia 90 Wojciech Kiljańczyk, zastępca prezydenta Rybnika, poranny gość Radia 90.

Mamy godzinę 10, właśnie rozpoczyna się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miasta Rybnika, na której ślubowanie złoży też prezydent Piotr Kuczera. Porannego gościa Radia 90 pytaliśmy, o to kto zostanie nowym przewodniczącym. Jak udało nam się dowiedzieć w grę wchodzą dwie osoby: dotychczasowy przewodniczący Krzysztof Szafraniec lub Łukasz Kłosek. Obaj panowie zdobyli mandat radnego z ramienia koalicji Obywatelskiej:

Wojciech Kiljańczyk: Jestem przekonany, że zostanie wybrany dobry kandydat. Mamy w koalicji 13 świetnych radnych, w związku z tym będzie to osoba, która sobie poradzi, będzie w stanie łączyć, integrować dwa środowiska polityczne.

Radio 90: A nie obawiacie się, że jeśli Łukasz Kłosek nie zostanie wybrany przewodniczącym Rady Miasta, to zostanie radnym niezależnym?

Wojciech Kiljańczyk: Łukasz Kłosek jest na pewno utalentowanym radnym i na pewno jest w stanie odnaleźć się w każdej sytuacji. Proszę pamiętać, że to radni podejmują decyzję, tych radnych jest 25, w związku z tym zobaczymy jaką będzie dynamika tej pierwszej sesji, bo to też jest istotne.

W przyszłym tygodniu zostaną wybrani wiceprzewodniczący Rady Miasta. Poranny gość radia 90 Wojciech Kiljańczyk nie wyklucza, że stanowisko wiceprzewodniczącego trafi do przedstawiciela PIS-u, bo zdobyli oni podobnie jak Koalicja Obywatelska 8 mandatów:

Wojciech Kiljańczyk: Czymś naturalnym byłoby właśnie takie zachowanie, natomiast ja pamiętam, że dawno, dawno temu, kiedy my byliśmy w opozycji – Prawo i Sprawiedliwość nie zrobiło takiego ukłonu w stosunku do nas. Warunki społeczno-polityczne na tyle się zmieniają, że należy przerywać pewne negatywne wzorce.

Wojciech Kiljańczyk jest zastępcą prezydenta miasta Rybnika od początku roku, zastąpił na tym stanowisku wiceprezydenta Piotra Masłowskiego, który został senatorem. Kilka dni temu został pierwszym zastępcą Piotra Kuczery. Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa, czy ten czuję się powoli następcą Piotra Kuczery, bo zgodnie z przepisami to ostatnia kadencja urzędującego prezydenta:

Radio 90: Prezydent musi kogoś namaścić na swojego następcę. Czy to Wojciech Kiljańczyk będzie za 5 lat startował?

Wojciech Kiljańczyk: Rozmowa o tym, co się będzie działo za pięć lat, to jest political fiction, a czas przyniesie rozwiązania. (…)

Radio 90: Ale chyba już jest pewna wskazówka, bo pan został pierwszym zastępcą, do niedawna był to Janusz Koper

Wojciech Kiljańczyk: Zbyt daleko wybiegamy w przyszłość, rzeczywiście jest tak, że zostałem pierwszym zastępcą, ale nie ukrywam, że jestem nieco zaskoczony ta sytuacją.

A cała rozmowa do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024