StartSport Wiadomości Wiadomości dnia

Nasz region przygotowany na Tour de Pologne. Część dróg będzie zamknięta

Jakie drogi zostaną wyłączone z ruchu? Mówi Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku:

Rybnik gotowy, zapraszamy wszystkich do kibicowania. Rzeczywiście musimy się na to przygotować, że będzie się trudniej poruszać w Rybniku, w okolicach, kiedy Tour de Pologne będzie przejeżdżało przez miasto. My jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami. Jeżeli chodzi o logistykę po stronie miasta, to skupialiśmy się, żeby było bezpiecznie, żeby ten układ drogowy był przygotowany, jeżeli chodzi o przejazd kolarzy. Wiadomo, że każdemu zależy na tym, żeby się dobrze pokazać, żeby wyścig przejechał ładniejszymi częściami miasta. Tutaj jeszcze trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo.

Za możliwość zorganizowania lotnej premii Rybnik zapłacił 29 tysięcy złotych. Zawodnicy wystartują z Rudy Śląskiej, w Żorach pojawić powinni się przed godz. 17:00, później w Jastrzębiu-Zdroju, Mszanie, Świerklanach, do Rybnika powinni dotrzeć około 17:30, później przejadą do Książenic i Knurowa.

Na czas przejazdu peletonu zostaną tymczasowo zamknięte drogi na trasie wyścigu. Utrudnienia w ruchu potrwają pomiędzy 15:45 a 18:15. Po przejechaniu wyścigu ruch zostanie wznowiony. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.

Zostaw komentarz