Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Nie truj sąsiada”. Mocna kampania antysmogowa [WIDEO]

Facebook Twitter

W ubiegłym roku hasło „Nie truj sąsiada” pojawiło się w kampanii z udziałem Franciszka Pieczki oraz YouTubera Reziego. W tym roku wraca wspierane przez Mariana Dziędziela i zespół Tabu. Jeżeli sąsiad nieustannie spala śmieci, dymi i truje wszystkich dookoła, trzeba zareagować, np. wieszając na jego płocie, oknie czy bramie zawieszkę akcji „Nie truj sąsiada” i w ten sposób zwrócić mu uwagę.

Fot. materiały prasowe

O tym, że problem jest świadczy chociażby ten mail:

„Nie bądźmy obojętni, nie ważne czy sąsiad, czy nie. Możesz stracić zdrowie, a nawet życie przez bezmyślność innych. Dzwoń, zgłaszaj i reaguj”. Napisał do nas Przemax. Przez formularz kontaktu DAJ ZNAĆ w naszym portalu, dołączył również zdjęcie.

Bezpośrednio nie zawsze się da, tłumaczymy to względami na dobrosąsiedzkie kontakty i choć w pracy potrafimy zareagować, potrafimy być asertywni, to do domu obok z groźną miną raczej nie zapukamy.

Zawieszki  „Nie truj sąsiada” były już w zeszłym roku, także w 2016 straż miejska w Raciborzu przygotowała anonimowe „Kartki dla sąsiada”, dzięki zgrabnym formułkom delikatnie możemy zwrócić uwagę sąsiadom, żeby właśnie nie palili śmieci.

Kampania „Nie truj sąsiada” została zainicjowana przez portal Planergia.pl (TUTAJ), Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz 28 śląskich samorządów.

Zawieszka do pobrania TUTAJ.

  • Film z udziałem Mariana Dziędziela:

  • Wcześniejsze spoty w ramach akcji „Nie truj sąsiada” z udziałem Franciszka Pieczki oraz YouTubera Reziego:

źródło: youtube.com/Planergia sp. z o.o

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj