Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nieboczowy na mapie Googla

Facebook Twitter

Wieś Nieboczowy pojawiła się wreszcie na mapach Google w nowej lokalizacji. Przypomnimy: do tej pory nawigacja prowadziła na teren starej miejscowość, wysiedlonej w związku z budową zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny.

Firma zajmująca się aktualizacją map Google za usługę żądała zdaniem władz gminy zbyt wysokiej kwoty, więc nowych Nieboczów na próżno było szukać na popularnych mapach. M.in. po interwencji Radia 90 rozpoczęły się rozmowy urzędników a serwisem i pojawiła się nadzieja, że w końcu z pomocą tej nawigacji będzie można znaleźć właściwy adres:

Myślę, że po tych rozmowach oferta, która ma wpłynąć do urzędu gminy będzie bardziej „przyziemna” i można powiedzieć, że dzięki Waszym staraniom lokalizacja Nieboczów nagle zmieniła miejsce, więc jesteśmy już typowo w Nieboczowach, a nie w zbiorniku Racibórz Dolny w więc tutaj jest już jakiś efekt naszych działań, więc myślę, że która wpłynie, będzie bardzo atrakcyjna, więc te środki postaramy się znaleźć, no ale to jeszcze czas. Jeszcze nic oficjalnego nie otrzymaliśmy i zobaczymy, co zostanie nam przedstawione, bo tak jak powiedziałem, my nie chcemy mieć tutaj jakiegoś super Street View obiektów kubaturowych, po to, tylko żeby się reklamować, wystarczy nam tylko podkład mapowy, tak aby każdy kierowca mógł dotrzeć do celu –mówi Bogdan Burek, zastępca wójta Lubomi.

Jaka jest ta oczekiwana przez urzędników cena?

W granicach około tych 12 tysięcy złotych- no zobaczymy. Podkład mapowy, te zdjęcia muszą być obrobione, wymazane. Powiedzmy reklamy, osoby, które będą przemieszczały się tymi drogami, ale to nie jest żadne miasto, praktycznie tu jest parę osób, które się przemieszcza drogami publicznymi, reszta praktycznie tymi ciągami pieszo-jezdnymi, które są w parku, a więc na dzisiaj tutaj nie mamy żadnych sklepów, większych reklam, które by trzeba było wymazywać. To nie są żadne koszty w porównaniu do kosztów, gdzie oni prowadzą na terenach miejskich. Te 12 tysięcy złotych w zupełności by wystarczyło na wykonanie tego podkładu mapowego- no czekamy, zobaczymy.    

Na razie w urzędzie gminy w Lubomi czekają na oficjalną ofertę, decyzja o przekazaniu pieniędzy należeć będzie do radnych.

Google żąda pieniędzy, za aktualizację pozycji Nieboczów na mapie [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022