Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalni migranci: 60 z nich próbowało w weekend przedostać się do Polski

Facebook Twitter

Nielegalni migranci, z słowackimi dokumentami chcieli przedostać się na terytorium Polski. Straż graniczna namierzyła i zatrzymała 60 osób.

Nielegalni migranci znów zatrzymani

Nielegalni migranci zatrzymani na granicy Śląska. W ostatni weekend służby Straży Granicznej zatrzymała blisko 60 nielegalnych migrantów, którzy próbowali przedostać się do Polski. W piątek, w Zwardoniu, funkcjonariusze zatrzymali samochód osobowy na polskich numerach rejestracyjnych, z którego uciekło pięć osób. Podejrzany kierowca, obywatel Ukrainy, został zatrzymany i usłyszał zarzut zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

W sobotę, również w Zwardoniu, SG zatrzymała pięciu nielegalnych migrantów, dorośli Syryjczycy, którzy szli przez las bez dokumentów. W niedzielę, na węźle A4 w Prószkowie, służby zatrzymały 32 osoby podające się za obywateli Syrii. Migranci byli przewożeni w busie na słowackich numerach rejestracyjnych, którego kierowca porzucił i uciekł. Tego samego dnia, w Jaworzynce, SG zatrzymała 22 obywateli Syrii, którzy posiadali słowackie dokumenty, ale bez danych personalnych. Obecnie zatrzymani przebywają w pomieszczeniach Straży Granicznej.

Śląski Oddział Straży Granicznej odpowiada za ochronę granic polsko-czeskiej i polsko-słowackiej w województwach śląskim i opolskim.

/PAP

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024