Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zatrzymani migranci na granicy. Wśród nich czworo dzieci

Facebook Twitter

Siedemnastu kolejnych obcokrajowców zakończyło swoją nielegalną wędrówkę po Polsce. Podróż miała ich zaprowadzić do Holandii i Niemiec. Podróżujących pieszo obcokrajowców zauważyli mieszkańcy Jaworzynki.

Zatrzymani migranci na granicy
fot. KPP Cieszyn

Zatrzymani migranci na granicy – kolejne przypadki w Istebnej

Informacja o grupie mężczyzn ukrywających się w lesie dotarła do policjantów z Wisły. Dyżurny, tuż po otrzymaniu zgłoszenia, skierował na miejsce funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Istebnej. Policjanci potwierdzili prawdziwość informacji – niedaleko jednej z posesji zauważyli grupę trzynastu mężczyzn oraz czworga dzieci.

fot. Śląska Straż Graniczna

Mundurowi ustalili, że celem podróży obcokrajowców miały być Niemcy i Holandia. Jednak na drodze stanęło prawo – osoby te posiadały przy sobie jedynie potwierdzenie pobytu na terytorium Republiki Słowacji. Wszyscy przebywali na terytorium Polski nielegalnie, co skutkowało ich zatrzymaniem.

Funkcjonariusze przekazali grupę obcokrajowców w ręce Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. To oni będą teraz decydować o dalszych losach siedemnastu osób, które nielegalnie przekroczyły granicę naszego kraju.

Zatrzymani migranci na granicy fot. Śląska Straż Graniczna

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024