Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nietrzeźwi kierowcy w regionie. Interwencje cieszyńskiej policji

Facebook Twitter

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 35-latek, który w takim stanie wybrał się samochodem na zakupy. Wracając z nich nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo.

www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło tuż po północy, 14 stycznia, w Chybiu na ulicy Targowej. Policjanci w trakcie patrolu zauważyli, jak jadący przed nimi pojazd nagle zjeżdża z drogi. Okazało się, że kierujący skodą mężczyzna zjechał z jedni na skarpę i uderzył w drzewo. Z pojazdu wyszedł o własnych siłach, nic mu się nie stało. W rozmowie z policjantami okazało się, że wracał z zakupów, a powodem kolizji nie była śliska nawierzchnia i padający śnieg, a alkohol krążący w jego krwi. Badanie 35-latka wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a kierującego przekazali po czynnościach pod opiekę rodziny.

Niestety, nie był to jedyny kierowca, który postanowił w ten dzień prowadzić samochód. Wieczorem tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego przestępcę, który stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich na drodze- tym razem 38-letni mieszkaniec powiatu kierował audi. Badanie wykazało, że miał ponad 3.6 promila.

Niedługo później na ulicy Matejki w Cieszynie mundurowi z cieszyńskiej drogówki zatrzymali kolejnego mężczyznę, który nie powinien w żadnym wypadku kierować samochodem. 41-latek nie dość, że miał blisko 3 promile, to w dodatku wyprzedzał inny pojazd nie stosując się do zakazu wyprzedzania na tym odcinku drogi oraz prowadził pojazd pomimo prawomocnego zakazu sądowego oraz decyzji starosty o cofnięciu uprawnień.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024