Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Noc bibliotek w Raciborzu. Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim. Autor dwudziestu bestsellerowych powieści kryminalnych uświetni Noc Bibliotek. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę (9.10.) o godzinie 18.00.

fot.mat.prasowe

Zanim na listach bestsellerów zagościli Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda i Zygmunt Miłoszewski… Na polskiej scenie kryminału pojawił się pewien dżentelmen z Wrocławia, filolog klasyczny od którego wszystko się zaczęło.

Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza. Cykl Krajewskiego o Eberhardzie Mocku – zapoczątkowany przez wydaną w 1999 roku Śmierć w Breslau- wprowadził kryminał na salony i wyznaczył nową jakość w gatunku. Od tamtej pory kolejne powieści Krajewskiego nie schodzą z listy bestsellerów.

27 października ukaże się kolejna część z Mockiem w roli śledczego, pod tytułem Diabeł stróż. Czego mogą się spodziewać czytelnicy? „(…) ponury obraz Wrocławia, duszącego się w letnim malarycznym upale, zatęchłe spelunki pełne odrażających kreatur, tragiczni ludzie o przetrąconym kręgosłupie moralnym oraz mocny mężczyzna — policjant” – tak swoją najnowszą powieść zapowiada sam autor.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj