Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa droga w Żorach połączy ulice Fabryczną i Boczną

Facebook Twitter

Taki będzie efekt dofinansowania w wysokości 6,8 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 8 919 500,00 zł. Inwestycja ma przede wszystkim na celu wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw zlokalizowanych w północno-wschodniej części Żor w stronę drogi krajowej nr 81.

Uporządkuje to ruch samochodowy w rejonie inwestycji i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku, a jej zakończenie planowane jest w styczniu 2022 roku.

531 milionów złotych trafi łącznie do samorządów województwa śląskiego w ramach kolejnego etapu podziału środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Głównym celem tego programu jest danie impulsu do rozwoju we wszystkich regionach Polski, w ramach walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Wśród inwestycji, które uzyskały dofinansowanie znalazł się projekt pn. „Przebudowa ulicy Fabrycznej wraz z budową drogi łączącej ul. Fabryczną i ul. Boczną w Żorach razem z odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym”. Na realizację tej inwestycji Miasto Żory otrzymało dofinansowanie w wysokości 6 800 000 zł, zaś całkowita wartość tego przedsięwzięcia szanowana jest na 8 919 500,00 zł.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj