Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa karetka w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Nowa karetka w powiecie wodzisławskim. Ambulans trafi wkrótce do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Do pacjentów wyjedzie na początku lipca.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Szpitale w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim pozyskały z Ministerstwa Zdrowia dotacje w wysokości 520 tysięcy złotych. Większa część tej kwoty została przeznaczona na zakup nowoczesnego ambulansu, który zastąpi w taborze pojazd pochodzący z 2014 roku.

Powiatowe szpitale w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach pozyskały 520 tys. zł w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia pod nazwą „Realizacja zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19” współfinansowanego przesz Unię Europejską w ramach PO Infrastruktura i Środowisko. Z tej kwoty 442 tys. zł pochodzi z budżetu Unii Europejskiej, reszta to środki krajowe. Większość (pół miliona złotych) została przez nasze szpitale przeznaczona na zakup nowego ambulansu. Na środki ochrony indywidualnej z kolei zostanie wydatkowane 20 tys. zł.

Nowa karetka wzmocni tabor Pogotowia Ratunkowego w PPZOZ na początku lipca br.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj