Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne AED we wszystkich komendach policji na Śląsku

Facebook Twitter

Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne AED we wszystkich komendach policji na Śląsku. Już wiszą lub będą wisieć tuż obok dyżurek, tam gdzie funkcjonariusze pełnią służbę całą dobę. W sytuacji, gdy na terenie jednostki lub w jej pobliżu dojdzie do zatrzymania krążenia, AED będzie łatwo dostępne.

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED)

Gdy dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia, prowadzenie ucisków klatki piersiowej i użycie AED w ciągu 3 do 5 minut od utraty przytomności, daje ratowanej osobie nawet 70% szans na przeżycie. Użycie defibrylatora nie jest trudne, urządzenie komunikatami głosowymi instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy, a dostarczany impuls elektryczny może przywrócić prawidłowy rytm serca.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED)

To urządzenie, którego należy użyć w przypadku udzielania pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia – gdy osoba jest nieprzytomna i nie oddycha. Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia – mówi aspirant Anna Oczkiewicz, z zespołu prasowego KWP w Katowicach.

Anna Oczkiewicz: Urządzenie komunikatami głosowymi instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy, a dostarczany impuls elektryczny może przywrócić prawidłowy rytm serca. Automatyczne defibrylatory trafiły do wszystkich komend w naszym województwie. Urządzenia zostaną umieszczone w miejscach ogólnodostępnych, w pobliżu pomieszczeń służby dyżurnej, miejsca obsługi interesantów. Wart podkreślenia jest również fakt, że Garnizon Śląski jako pierwszy w kraju, podjął działania zmierzające do wyposażenia wszystkich komend miejskich i powiatowych policji w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Zakup AED to wynik inicjatywy trzech śląskich związków zawodowych policji i pracowników policji oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021