Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nagrody Powiatowy Lider Przedsiębiorczości 2019-2020 rozdane! „Patrzymy z nadzieją w przyszłość”

Facebook Twitter

W zeszłym roku z powodu pandemii gala nie doszła do skutku, w tym udało się ją zorganizować. W miniony piątek (11.06.) w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie rozdano statuetki "Powiatowy Lider Przedsiębiorczości 2019-2020".

Powiatowy Lider Przedsiębiorczości, nagrodzeni

Kapituła konkursu wybrała 10 wyróżniających się firm z terenu powiatu wodzisławskiego. Mówi burmistrz Radlina, miasta które w tym roku było gospodarzem gali:

Barbara Magiera: Cieszymy się bardzo, że wreszcie udało się. Tym bardziej, że Ci laureaci już czekali ponad rok na to, żeby odebrać wyróżnienia. To już taka tradycja w powiecie, że samorządy mogą świętować z przedsiębiorcami. To jest istotne. My generalnie pracujemy tu razem, więc warto, żebyśmy też trochę poświętowali, ale wypromowali naszych przedsiębiorców. To są nominanci, którzy byli już z ubiegłego roku, rok mamy przeskoku, doczekali się. Firmy, które odebrały dziś statuetki bardzo dobrze się zaprezentowały i pokazały, że w powiecie wodzisławskim jest potencjał.

Barbara Magiera

Przy wyborze laureatów brano pod uwagę przede wszystkim: czas istnienia firmy, certyfikaty jakości i inne nagrody, które ma na koncie przedsiębiorstwo, modernizację sprzętu, działalność charytatywną oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych. Laureatem z terenu Wodzisławia Śląskiego została firma Adegis, mówi jeden z jej wspólników:

Wojciech Gnus: Nasza firma wspomaga zakłady produkcyjne w zakresie utrzymania ruchu głównie. Ta nagroda jest dla nas na pewno wyróżnieniem, jesteśmy z niej dumni. Jesteśmy zżyci z naszym regionem, jesteśmy mieszkańcami lokalnych miast. To będzie taki kierunkowskaz, że idziemy w dobrym kierunku, że firma się rozwija. Takim dowodem dla nas też jest budowa nowej siedziby, którą rozpoczynamy lada dzień. Ta nagroda, ten dynamiczny rozwój dają nam takie przekonanie, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Wojciech Gnus

Statuetkę i tytuł Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości odebrał także, właściciel firmy Markar działającej w Mszanie:

Marcin Kowalski: Firma to jest serwis części samochodowych, warsztat. Firma się rozwija w dalszym ciągu. Inwestujemy dużo w nowe części do warsztatów, wyposażenie i szkolenia przede wszystkim.

Radio 90: Przetrwaliście pandemię? Czy był problem?

Marcin Kowalski: Przetrwaliśmy, daliśmy radę. Jest dobrze. Ruch zaczyna teraz wracać do normy.

Radio 90: Statuetka czym jest dla Pana? Dla Pana firmy?

Marcin Kowalski: Wielkim zaszczytem przede wszystkim i zaskoczeniem. Po 20 latach jest to uwieńczenie tego wszystkiego. Jakby nie było pracowników, to na pewno by nas tutaj nie było. Dzięki nim możemy się rozwijać.

Marcin Kowalski

Podczas gali wyróżniona została także firma Las-Pol prowadząca Ośrodek Wypoczynkowy w Olzie. Mówi właścicielka firmy:

Aleksandra Pyrchała: Jesteśmy firmą, która szerzy turystykę, takie pewne walory przyrodnicze, które występują u nas na Ośrodku Wypoczynkowym w Olzie. Myślę, że jest to też takie wyjątkowe miejsce, dlatego też ta nagroda się tutaj pojawiła.

Radio 90: Ośrodek działa sezonowo, a ten ostatni sezon nie był najlepszy, branża turystyczna mocno ucierpiała, jak to było u Was?

Aleksandra Pyrchała: Powiem szczerze, że wszelkie imprezy, które organizujemy normalnie, czyli festyny, jakieś zabawy, spotkania towarzyskie zostały odwołane. Bardzo mocno to zachwiało działalnością naszej firmy. Jedyne co się pojawiło, oczywiście z obostrzeniami, klienci indywidualni, no i dzięki nim jakoś przetrwaliśmy.

Radio 90: Czym jest dla Was ta nagroda?

Aleksandra Pyrchała: Ta nagroda jest wyróżnieniem, tym, że ktoś nas dostrzegł i docenił, że robimy coś fajnego.

Aleksandra Pyrchała

Mamy kogo wyróżniać i to bardzo cieszy, ale czas pandemii był bardzo trudny dla wielu z firm, mówi Starszy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców z Wodzisławia, który jest organizatorem konkursu:

Jerzy Waltar: Większość firm możemy powiedzieć, że odczuje tą pandemię, że ludzie zaczęli zamykać się w sobie, zamykać się w domach, mniej wychodzą, to wyraźnie czuć i niejednokrotnie pytamy, gdzie są nasi klienci.

Radio 90: Klientów brakuje, a firmy jak sobie poradziły w tym czasie?

Jerzy Waltar: Były dofinansowania, były pieniądze, ale to wszystko nie pokrywało kosztów, które musieliśmy ponosić, a jednocześnie bytując. Musieliśmy go wytrzymać. (…)

Jerzy Waltar

Patronem konkursu od lat jest starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Mówi starosta wodzisławski:

Leszek Bizoń: Cieszymy się bardzo z tego, że mogliśmy w końcu nagrodzić tych najlepszych przedsiębiorców powiatu wodzisławskiego, w poszczególnych gminach i myślę, że przyszły rok już będzie łatwiejszy i znowu będziemy mogli wybrać kolejnych przedsiębiorców, którzy za 2021 rok zasługiwać będą na takie wyróżnienie.

Leszek Bizoń

Organizatorzy konkursu wierzą, że bez przeszkód podobną uroczystość uda się zorganizować także w przyszłym roku. Na gali był reporter Radia 90 Robert Krzyżaniak.

Lista nagrodzonych firm:

  • Wodzisław Śl. – ADEGIS sp. z o.o. Sp. K
  • Radlin – ERIGO
  • Rydułtowy – PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA IM. PAWŁA ŚWIĘTEGO
  • Pszów – FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA „MONTER”
  • Gmina Gorzyce – LAS-POL
  • Gmina Godów – FIRMA HANDLOWO – USŁUGOWA UNIWAR
  • Gmina Mszana – F.H,.U. MARKAR s.c.
  • Gmina Lubomia – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „STEF-BUD” s.c.
  • Gmina Marklowice – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „TECHNIK”
  • Nagroda Cechu – PIEKARNIA Robert Zając

statuetka Powiatowy Lider Przedsiębiorczości

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021