Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Samorząd kupił karetkę rybnickiemu szpitalowi

Facebook Twitter

Nowa karetka dla rybnickiego szpitala. Pojazd trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3, dzięki środkom z Czerwionki-Leszczyny oraz powiatu rybnickiego.

To wielozadaniowy ambulans typu T przystosowany do przewozu pacjentów na zabieg hemodializy, także pacjentów w pozycji leżącej oraz na wózku inwalidzkim. Ambulans został wyposażony w wielopoziomowe nosze firmy Stryker, instalację tlenową oraz zestaw do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Karetka kosztowała 140 tysięcy złotych, wyposażenie opłacił szpital.

Zależy nam, aby tabor karetek pogotowia, który służy naszym mieszkańcom był nowoczesny i odpowiadający najwyższym normom. Dlatego przychylnie odnieśliśmy się do prośby szpitala o przyznanie środków na zakup ambulansu. Dziękuję także Radzie Miejskiej za pozytywną opinię w tej sprawie i przekazanie środków z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

  • mówi Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, jak dodaje Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w UGiM, a także członek Rady Społecznej rybnickiego szpitala –

Nowa karetka to przede wszystkim gwarancja większego bezpieczeństwa i niezawodności, a także wygoda naszych pacjentów. W miarę naszych możliwości finansowych, staramy się dokładać do działalności szpitala, aby poprawić standard opieki medycznej dla mieszkańców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj