Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe dyscypliny sportowe na IO w Tokio. Zakłady bukmacherskie mają swoje typy [materiał partnera]

Facebook Twitter

Za chwilę ruszają długo wyczekiwane przez sportowców Igrzyska Olimpijskie. Z powodu sytuacji na świecie oraz restrykcji krajowych, jedna z najstarszych oraz najbardziej prestiżowych imprez wraca nie po czterech, a po pięciu latach (ta impreza nie mogła się odbyć tak jak wcześniej planowano w roku 2020).

Sportowcy będą się mierzyć w walce o medale oraz nagrody pieniężne w 37 konkurencjach, cztery z nich pojawią się po raz pierwszy na Olimpiadzie. Jakie nowe dyscypliny sportowe będziemy mieli okazję zobaczyć na tych Igrzyskach? Przedstawiamy listę debiutujących konkurencji na największych i najbardziej prestiżowych zawodach na świecie.

Karate

Sztuka walki rozpoznawalna na całym świecie. Debiutować będzie właśnie w Japonii, czyli tam, gdzie powstawała i kształtowała się przez lata. Szacuje się, że we wszystkich państwach istnieje ponad 100 odmian tego szlachetnego sportu. W języku japońskim słowo „kara” znaczy „pusta”, zaś „te” – „ręka”. I właśnie to jest myślą przewodnią tej dyscypliny. Karatecy z całego świata stoczą wiele pojedynków, spośród których wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik. Zwycięzcę poznamy 7 sierpnia, zaś zmagania w tej konkurencji będą trwały 3 dni.

Skateboarding

Fani jazdy na deskorolce nareszcie mają powód do radości. Skateboarding zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Te wydarzenie stworzyło niemałe pole do dyskusji. Część ekspertów, dziennikarzy oraz działaczy nie było za tym, aby na tak szlachetnych zawodach, mierzyli się ludzie z kultury ulicznej. Na akceptację takiego stanu rzeczy, fani gry z serii Tony Hawk musieli czekać bardzo długo, ale wreszcie skateboarderzy z całego świata będą mieli okazję zmierzyć się w walce o medal przed naprawdę dużą publiką (stadionową, jak i telewizyjną).

Surfing

Jest to jeden ze sportów najszybciej zyskujących na popularności w obecnych czasach. W wielu państwach (w tym także w Polsce) powstaje coraz więcej szkółek, które uczą surfować na desce. Fani dużych fal oraz wody znajdą coś dla siebie na Igrzyskach w Tokio. Będzie to także jedna z największych imprez surfingowych ostatnich lat. Dużo jednak zależy od zdarzeń losowych – głównie pogody oraz wiatru. Był to powód dla którego część z działaczy nie chciała tej dyscypliny na Igrzyskach. Zobaczymy jednak ją na antenach transmitujących wydarzenia z Tokio na przełomie lipca i sierpnia.

Wspinaczka sportowa

Ostatnia z nowych dyscyplin, które pojawią się na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Japonii. Wspinaczka sportowa jest to stosunkowo młody sport (w porównaniu do karate czy skateboardingu). Ma jednak ona sporą liczbę sympatyków, a kolejnych miejsc w których można spróbować swoich sił w wspinaczce, zauważyć można coraz więcej. Jest to wymagający sport, w którym zaangażowana jest bardzo duża ilość mięśni. Zawodnicy i zawodniczki będą się mierzyć w dwóch konkurencjach w dniach 4-7 sierpień w Aomi Urban Sports Park. W tej dyscyplinie mamy swoją przedstawicielkę – Aleksandrę Mirosław. Jak sobie poradzi? Sprawdź jak jej szanse ocenia portal zajmujący się zakładami bukmacherskimi Betfan.

Powrót baseballa

Po ponad parunastu latach “na salony” wraca uwielbiany przez Amerykanów oraz obywateli państw z Ameryki Południowej sport, czyli baseball. Ta dyscyplina została usunięta z Igrzysk w 2008 roku, kiedy to sportowcy mierzyli się na chińskiej ziemi w Pekinie. Jest to jedyny z “nowych” sportów w którym zobaczymy zespoły, a nie indywidualnych zawodników. Drużyny narodowe w walce o puchar oraz złoty medal będą się mierzyły przez ponad tydzień (28 lipca – 5 sierpnia).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj